صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کم‌کاری در تبیین دستاوردها، فرصتی برای دروغ‌پراکنی‌های دشمن است

استاندار هرمزگان:

کم‌کاری در تبیین دستاوردها، فرصتی برای دروغ‌پراکنی‌های دشمن است

نشست قرارگاه جهاد تبیین در هرمزگان

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه هر گونه کم‌کاری در حوزه جهاد تبیین، ما را شریک جرم بی‌بصیرتی‌ها و کنش‌هایِ علیه نظام می‌کند، گفت: اگر دستاوردها تبیین نشود دشمن مجال دروغ‌گویی‌های بزرگ را پیدا می‌کند.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی در نخستین نشست قرارگاه جهاد تبیین هرمزگان اظهار کرد: جهاد تبیین امر بر زمین‌ مانده‌ است و همه‌ ما در عملیاتی نشدن آن مقصر هستیم اما اینکه سپاه پاسداران در راستای این امر پای‌کار آمده گواهی بر تایید فرمایش بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران است که «اگر سپاه نبود کشور هم وجود نداشت».

وی افزود: در جنگ حق و باطل که همیشه ادامه‌دار بوده و خواهد بود ما باید به نقش خود واقف بوده و به درستی ایفای نقش داشته باشیم چرا که تببین نکردن ما می‌تواند بهانه دست بدخواهان و غافلین برای حمله به نظام بدهد.

استاندار هرمزگان تصریح‌کرد: حضور گسترده و تهاجم دشمن به نظام در عرصه جنگ نرم نشان می‌دهد که به تعبیر مقام معظم رهبری، دشمنان در عرصه سخت و توان نظامی به ناامیدی رسیده‌اند که آن هم حاصل توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است‌.

دوستی ابراز کرد: اگر مسائل و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را تبیین نکنیم دشمن فرصت پیدا می‌کند که دروغ‌های بزرگ بگوید و آن را به جامعه القا کند، چنانچه امروز شاهد هستیم از رژیم شاهنشاهی که ارتش آن در کمتر از یک روز شکست خورد و بحرین و رشته‌ کوه‌های آرارات و دشت ناامید را از دست داد به عنوان حکومتی قوی و مقتدر معرفی می‌کنند درحالی که شما مجموعه‌ای از ضعف، سرسپردگی و سو مدیریت را در زمان پهلوی شاهد هستید، بنابراین تبیین یعنی اینکه این‌ها گفته شود تا حافظه تاریخی ملت از بین نرود.

تبیین دستاوردهای نظام محدود به زمان و دولت نشود

نماینده عالی دولت در هرمزگان بیان‌کرد: خیلی‌ها بر قذافی خرده می‌گیرند در حالی که سال‌ها پیش از او شاه معزولِ پهلوی به این نتیجه رسیده بود تا تهران را بمباران کند و اگر تدبیر امام خمینی(ره) در ۲۱ بهمن نبود ممکن بود اتفاقات ناگواری بیافتد.

وی در ادامه بر ضرورت دستاوردهای انقلاب از ۲۲ بهمن ۵۷ تا به امروز تاکید کرد و افزود: وقتی می‌خواهند ما را مورد هجمه قرار دهند از روش انتگرالی استفاده می‌کنند بنابراین بیان دستاوردها نباید محدود به زمان و محدود به دولت‌ها شود بلکه اگر قوه‌قضائیه یا مجلس و نهادهای حاکمیتی نیز دستاوردی داشتند باید آن‌ها را بازگو کرد.

کتاب “صعود چهل‌ساله‌ هرمزگان” نوشته شود

دوستی با بیان اینکه یکی از دعواهای ما با نظام سلطه بر سر مدل‌های مدیریت است که مدل ما نه شرقی است و نه غربی، گفت: باید تمامی ظرافت‌ها و دستاوروها گفته شود و حتی موارد کوچک نیز بیان شود.

وی همچنین بر نوشتن و انتشار یک کتاب” صعود چهل ساله هرمزگان” تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش مطالب این کتاب را در مدارس برای دانش‌آموزان به شیوه‌های مختلف بازگو و تبیین کند.

هرمزگان هفت مدرسه‌ تک دانش‌آموز دارد

استاندار هرمزگان ضمن تاکید بر آماده‌سازی مخازن آماریِ دقیق در تمامی حوزه‌ها ادامه داد: باید مواظب باشیم که مخازن آماری و فرمت‌ها تناقضاتی ایجاد نکند و برای این امر باید تلاش شود از جز به کل برسید یعنی مدیر جهادکشاورزی یک شهرستان موظف باشد دستاوردهای خود را هم به فرماندار بدهد و هم به دستگاه تخصصی تا آمارها دقیق به دست بیاید ضمن اینکه از بُعد تکنیکی نیز باید در حوزه نشر کار شود، ما باید برای نشر با مشخص کردن جامعه هدف و زمینه نشر بدون محدودیت به سمت هدف پیش برویم.

دوستی در پایان خاطرنشان‌کرد: جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌ها به صورت ویژه کار کرده و نمونه آن وجود هفت مدرسه‌ تک دانش‌آموزی در هرمزگان است بر این اساس همه امکانات آماده شده و حتی برای آن یک دانش‌آموز، معلم هم سر کلاس می‌رود تا تحصیل با مانع روبرو نشود.

ساعت: ۰۷:۵۵ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۲/۰۸

Visits: 42

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *