سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

توجه به توسعه فرهنگی استان هرمزگان ضروری است

استاندار هرمزگان:

توجه به توسعه فرهنگی استان هرمزگان ضروری است

استاندار هرمزگان با اشاره به تلاش‌های دولت جهت توسعه زیرساخت‌های آموزشی، مدیرکل نوسازی مدارس استان را مأمور کرد تا با قید فوریت نقشه کمبودهای مدارس هرمزگان را تهیه کند.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی، در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور احمد مرادی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ضمن تبریک ایام دهه امامت و ولایت گفت: یکی از مواردی که در حال حاضر به جد دنبال می‌شود ایجاد ساختار مدیریت پروژه و داشبورد مدیریتی است که برخی دستگاه‌های اجرایی راه‌اندازی شده و ضرورت دارد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز برنامه رصد پروژه‌ها را ایجاد کند.

وی نبود ساختار مدیریت پروژه را ضعف بزرگ کشور دانست و افزود: ایجاد این داشبورد مدیریتی و رصد مستمر پروژه‌ها ضروری است و می‌تواند جلوی انحراف بودجه‌ها را نیز بگیرد.

دوستی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت توجه به توسعه فرهنگی استان گفت: در دور دوم سفر رئیس جمهور ۷۸۹ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه فرهنگ اختصاص پیدا کرد که ضرورت دارد با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان برای حل مشکلات فرهنگی و توسعه زیرساخت‌ها در این حوزه هزینه شود.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به توفیق دولت سیزدهم در توسعه زیرساخت‌های آموزشی استان هرمزگان گفت: ضرورت دارد مدیرکل نوسازی مدارس استان نقشه کمبودهای مدارس استان را با تمام ضروریات و الزامات اعم از سیستم سرمایشی، نمازخانه و فضای مدیریتی تهیه کند تا بتوانیم بر اساس آن برای رفع فوری کمبودهای آموزشی اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: از ابتدای دولت ۷ بیمارستان در دست احداث داشتیم که سه بیمارستان  به بهره‌برداری رسیده و با توجه به اینکه احداث هزار تخت بیمارستانی دیگر در دست اقدام است باید بتوانیم از طریق مولدسازی منابع مورد نیاز تکمیل این بیمارستان‌ها را تهیه کنیم.

استاندار هرمزگان، عنوان‌کرد: مسئله مربوط به تجهیز بیمارستان ستاره خلیج‌فارس نیز باید زودتر حل و فصل شود چون شرکتی که بزرگترین سهام دار آن دولت است نمی‌تواند از اجرای مصوبه هیات دولت شانه خالی کند یا آن را مشروط کند.

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، خمیر و بوموسی در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار برنامه‌ریزی جهت حضور مستمر نمایندگان مردم در جلسات شورای برنامه‌ریزی استان شد.

وی همچنین مطالبی در رابطه با لزوم هوشمندسازی چاه‌های آب کشاورزی برابر تکلیف قانونی، تلاش برای حل مشکلات آب مناطق دارای تنش استان توسعه راه‌های روستایی و رعایت مسائل زیست محیطی در جانمایی پالایشگاه جدید مطرح کرد.

مرادی در پایان اجرای نهضت هر روستا یک زمین چمن ورزشی را مطرح کرد.

ساعت: ۰۴:۵۸ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۴/۰۸

Views: 25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *