صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان:

کسب جایگاه ۱۱ کشوری محصول همت بلند معلمان هرمزگان است

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: معلمان هرمزگان با تمام کمبودها در سنگر تعلیم و تربیت فداکاری می کنند به گونه ای که جایگاه ۱۱ کشوری در شاخص های عمومی و اختصاصی به هرمزگان رسید.

به گزارش صدف نیوز، موسی دادی زاده سرخائی در آئین تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان گفت: از کلیه معلمان عزیزم بابت تمام فداکاری ها و کمی و کاستی ها تقدیر می کنم. آنها با صبر، حوصله و ابتکارات خود، دانش آموزان هرمزگان را آموزش می دهند.

وی افزود: با همت بلند فرهنگیان هرمزگان، آموزش و پرورش استان در شاخصه عمومی و اختصاصی که در سند تحول بنیادین به آن اشاره شده است، ۱۶ پله صعود کرده و به مقام ۱۱ کشور دسترسی پیدا کرده است.

دادی زاده گفت: از دیگر نمونه های بارز پشتکار معلمان هرمزگانی، قبولی ۹۰ نفر در رشته های پزشکی و افزایش بیش از ۵۰ درصدی تعداد قبول شدگان این رشته نسبت به سال ۹۷ بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصریح کرد: در طرح شهید رجائی آموزش و پرورش رتبه اول را کسب کرد که در این افتخار، آن همکاران فرهنگی که در دورترین مدارس مناطق آموزش و پرورش استان تلاش می کند، دخیل است.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان ادامه داد:  باتوجه به ایام شیوع بیماری کرونا، تدریس در مدارس متفاوت شد و معلمان هرمزگان درهمان روزهای اولیه و قبل از اقدامات وزارت آموزش و پرورش در راه اندازی شبکه آموزش و طبق مصوبه جلسه شورای معاونین اداره کل، تدریس در فضای مجازی را آغاز کردند.

وی افزود: تاکنون ۹۷/۹۸ درصد( نود و هشت و نود هفت دهم درصد) از مدیران مدارس وارد شبکه شاد شدند و  ۶۲ مدرسه از مجموع مدارس پیش دبستانی تا متوسطه دوم به دلایل و مشکلات فنی نتوانستند وارد برنامه شاد شوند که حوزه انفورماتیک وزارت در تلاش هستند تا این مدارس نیز به شبکه آموزش دانش آموزی دسترسی داشته باشند.

دادی زاده بیان کرد: تا کنون دو مرحله درسنامه و محتوای آموزشی به صورت کاغذی و سی دی تولید شده است که معلمان راهنما کار نظارت و بررسی درسنامه را برعهده دارند که با سرکشی به منزل دانش آموزان روستائی و نظارت بر آموزش درسنامه ها، از میزان یادگیری آنها آگاهی پیدا می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان افزود: در مسیر تحقق شعار” آموزش تعطیل نمی شود” جلوه های زیبائی از ایثار و فداکاری معلمان در حوزه فضای مجازی را دیدیم که نمونه بارز فداکاری معلمان هرمزگان، معلم دبستان شاهد ناحیه یک بندرعباس است که با وجود مرگ فرزند خود، طبق تعهد خود به دانش آموزان، ابتدا تدریس خود را انجام داد و سپس به مراسم خاکسپاری فرزند خود رفت.

این مسئول گفت: امروزه معلمان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت تدریس دانش آموزان هستند و مشکلات و مسائل درسی خود را از معلم دریافت کنند.

ساعت: ۱۶:۴۲ بعد از ظهر – ۹۹/۰۲/۱۸

Visits: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *