صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

باید مشکلات معلمان و فرهنگیان هرمزگان رفع شود

استاندار هرمزگان:

باید مشکلات معلمان و فرهنگیان هرمزگان رفع شود

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آموزش و تربیت نیروی انسانی اولویت مهم مجموعه دولت در هرمزگان است، از برنامه‌ریزی ویژه برای موفقیت بیشتر دانش آموزان استان هرمزگان در کنکور سراسری خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس مهدی دوستی در دیدار با جمعی از اعضای جمعیت فرهنگیان جوان استان هرمزگان با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت، عنوان کرد: اشتغال و رفاه جامعه در گروی آموزش مناسب نیروی انسانی است و در این راستا آموزش و تربیت نیروی انسانی اولویت مهم مجموعه دولت در هرمزگان محسوب می شود.

وی، توجه ویژه به آموزش را از اولویت‌های اصلی در هرمزگان اعلام کرد و ادامه داد: برنامه ویژه‌ای برای ارتقای آمادگی دانش آموزان استان هرمزگان جهت موفقیت بیشتر آنها در کنکور سراسری، تدوین شده است.

استاندار هرمزگان از تخصیص اعتبار لازم جهت حمایت از برنامه های اصلی آموزشی کنکور در هرمزگان خبر داد و افزود: تمامی امکانات و ظرفیت‌ها برای کمک به اجرای این برنامه به کار گرفته می‌شود تا شاهد موفقیت بیشتر دانش آموزان استان هرمزگان در ورود به دانشگاه‌های معتبر کشور باشیم.

دوستی تصریح کرد: توسعه آموزش های فنی و حرفه‌ای در مدارس با هدف ترویج مهارت آموزی، از دیگر برنامه‌ها در بخش آموزش و پرورش در هرمزگان خواهد بود و در خصوص توسعه آموزش های فنی و حرفه ای با صنایع استان مذاکره شده است.

وی با تاکید بر اینکه فرآیندها و جلسات باید به نتیجه بیانجامد، بر رسیدگی جدی به مسائل و پیگیری رفع مشکلات مجموعه معلمان و فرهنگیان استان هرمزگان تاکید کرد و گفت: جایگاه و شأن معلمین بزرگوار باید حفظ شود و همه باید در این راستا تلاش کنیم.

در این نشست، جمعی از اعضای جمعیت فرهنگیان جوان استان هرمزگان، نظرات خود در زمینه مسائل مرتبط با آموزش و پرورش را مطرح کردند.

اصلاح و ساماندهی جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش، رفع مشکل دانش آموزان بازمانده از تحصیل، استفاده از مدیران جوان در مدیریت مدارس، رفع مشکلات دانشگاه فرهنگیان، احداث هنرستان بهیاری در استان، راه‌اندازی رشته‌های متنوع و متناسب با نیازهای آینده شغلی استان، راه اندازی هنرستان های حمل و نقل ریلی، دریایی و صنعت متناسب با ظرفیت های استان برای به کارگیری آنان در بنگاه های مرتبط و چشم‌انداز صنعتی استان، رفع مشکل تعاونی مصرف فرهنگیان، رفع مشکلات درمانگاه فرهنگیان، عدالت در واگذاری منازل سازمانی و حقوق مزایای فرهنگیان، تربیت نیروی انسانی، عدالت آموزشی، هدایت تحصیلی مناسب، تدبیر برای پویایی و چابکی مجموعه از جمله مواردی بود که جمعی از اعضای جمعیت فرهنگیان جوان استان هرمزگان در این نشست عنوان کردند.

ساعت: ۱۰:۳۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

بازدیدها: ۲۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.