سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مجتمع آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس احداث می‌شود

مجتمع آموزشی ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس احداث می‌شود

احداث مدرسه ویژه کودکان اوتیسم در بندرعباس

استاندار هرمزگان از احداث مرکزی آموزشی برای تسهیل در روند آموزش کودکان اوتیسمی و مناسب‌سازی مرکز فعلی آموزش کودکان اوتیسم خبرداد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی به مناسبت روز جهانی اوتیسم با حضور در مدرسه اوتیسم مهرجو؛ ضمن بازدید از این مجتمع آموزشی مستقیما در جریان روند فعالیت و کمبودهای این مرکز قرار گرفت و با مربیان، معلمان و والدین کودکان اوتیسم به صحبت و تبادل نظر پرداخت.

استاندار هرمزگان در جمع خانواده‌های دارای کودک اوتیسم گفت: آشنا کردن جامعه با این نوع از اختلال طیفیِ عصبی-رشدی اهمیت بسیاری دارد، باید تلاش کنیم تا ظرافت‌های رفتاری با افراد اوتیسم را به جامعه بشناسانیم و به همه بفهمانیم که این افراد چه گنجینه‌های عظیمی هستند.

وی با قدردانی از زحمات معلمان و مربیان کودکان اوتیسم، با بیان اینکه ضرورت و سختی کار با این کودکان را درک می‌کند، افزود: نیازمندی‌های مجتمع آموزشی مهرجو در سریعترین زمان رفع خواهد شد و با نظر انجمن اوتیسم و آموزش و پرورش استثنایی محیط مدرسه مناسب‌سازی و تجهیز خواهد شد.

دوستی از تأمین اعتبار ساخت اتاق انتظار والدین نیز خبرداد و ابراز داشت: یکی از برنامه‌هایی که در دستورکار قرار خواهیم داد توسعه فضای آموزشی برای کودکان اوتیسم است و به این منظور با طراحی‌ای ویژه و منطبق بر نیازها کار احداث مرکز خاص کودکان اوتیسم در بندرعباس آغاز خواهد شد.

وی احداث پارکی ویژه اوتیسمی‌ها را از دیگر برنامه‌های پیش‌رو اعلام کرد و گفت: اما به‌عنوان برنامه‌ی کوتاه مدت می توانیم یکی از پارک‌های موجود بندرعباس را مناسب‌سازی کنیم.

دوستی شناسایی و غربالگری دقیق  در استان هرمزگان را ضروری دانست وتاکید داشت: لازم است آمار دقیق کودکان و افراد اوتیسم احصا شود ضمن اینکه اهتمام به این امر از بدو تولد می‌تواند منجر به آغاز آموزش‌ها از سنین پایین کودکی شود.

استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به دغدغه انجمن اوتیسم مبنی بر مشکلات اتباع در دریافت خدمات و مشکلات تأمین دارو تاکید‌کرد: زمینه‌ی تحصیل کودکان اوتیسمی اتباع نیز باید فراهم شود، جهت تأمین داروی کودکان اوتیسم نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

شایان ذکر است به مناسبت روز جهانی آگاهی از اوتیسم و براساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان به همراه محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، حمیدرضا زارعی مدیرکل حوزه استاندار هرمزگان، سپیده جوادی سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان، مجید رجبی رییس آموزش و‌ پرورش استثنایی هرمزگان و مسوولین استانی در بین دانش آموزان طیف اوتیسم مرکز آموزشی مهرجوی بندرعباس حضور یافتند.

ساعت: ۱۱:۲۰ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

Views: 25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *