سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بستن پرونده شبکه فاضلاب شهر بندرعباس، در دستورکار است

استاندار هرمزگان:

 بستن پرونده شبکه فاضلاب شهر بندرعباس، در دستورکار است

شبکه جمع آوری فاضلاب بندرعباس

استاندار هرمزگان در نشست تخصصی با دستگاه‌های تخصصی پروژه بزرگ جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس، مراحل نهایی برای بسته شدن این پرونده را بررسی کرد.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در نشست تخصصی با مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آبفا و شرکت زیرساخت موضوع بستن پرونده فاضلاب شهر بندرعباس را بررسی کرد.

استاندارهرمزگان پایان پروژه فاضلاب بندرعباس را جزء تعهدات دولت سیزدهم به مردم دانست و گفت: با توجه به پیشرفت ۸۵درصدی پروژه شبکه فاضلاب بندرعباس، باید مراحل نهایی برای بستن این پرونده به ‌صورت جدی‌تر آغاز شود.

دوستی با اشاره به افزوده شدن ظرفیت نهضت ملی مسکن به این طرح، گفت: اتمام پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت زیرساخت به منزله اتمام پروژه فاضلاب شهر بندرعباس نیست و برای مراحل پایانی لازم است متولیان و مسیرهای تأمین اعتبار همچنین برنامه زمانبندی اجرا مشخص شود.

گفتنی است پروژه تصفیه فاضلاب شهر بندرعباس در سال ۱۳۸۰ با ظرفیت محدود انجام شده بود که معضل بزرگ رهاسازی پساب به دریا را درپی داشت از ابتدای دولت سیزدهم  رفع این چالش در چند بخش بازسازی شبکه فرسوده، الحاقات جدید به شبکه، ارتقاء ظرفیت شبکه به ۱۰۰هزار مترمکعب در شبانه روز و ازهمه مهمتر هدایت پساب به صنایع  در دستورکار قرار گرفته که با پیشرفت قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده است در این نشست نیز احجام اجراشده و عملیات‌های باقیمانده از دو‌مدول پروژه تشریح و با تأکید استاندار هرمزگان بر تسریع در کار، تهیه جدول شرح کار متولیان در مراحل پایانی پروژه به حوزه آبفا محول شد.

ساعت: ۱۰:۳۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۱/۱۹

Views: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *