سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد

از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد

تجلیل از پرفسور وثوقی شهواری

به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و همکاری بنیاد نخبگان استان و حضور اساتید دانشگاهی و روسای دستگاه های مختلف استان و محققان و پژوهشگران از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی پرفسور منوچهر وثوقی شهواری در بندرعباس تجلیل به عمل آمد.

به گزارش صدف نیوز، در این آیین، پرفسور منوچهر وثوقی از همه دست اندرکاران به ویژه اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به واسطه برگزاری این برنامه تقدیر و تشکر کرد و گفت: هرمزگان دارای مشاهیر و انسان های برجسته ای است که منحصر به حوزه علم نمی شود و همه بخش های فرهنگ ، هنر، سیاست، دین، صنعت، دریا، کشاورزی، اشتغال، تجارت و … را شامل می شود.

وی افزود: هرمزگان از ظرفیت های عظیم انسانی برخوردار است که شناسایی این ظرفیت ها و استعدادها و معرفی آن در سطح جامعه می تواند باعث تحول آفرینی و الگوسازی برای سطوح مختلف اجتماع  شود.

وی به ظرفیت ها و پتانسیل های سرزمینی هرمزگان پرداخت و گفت: هرمزگان از لحاظ موقعیت و زیست بوم بی نظیر و دارای استعدادهای فراوان در حوزه ی ساحل، دریا، معماری، جزایر، شیلات، حیات وحش، صنعت، کشاورزی و … است که می تواند با مدیریت صحیح و هوشمند باعث پیشرفت و توسعه استان شود.

منوچهر وثوقی شهواری بیان کرد: دانش و اندیشه موجب پیشرفت کشور و ایجاد سرمایه می کند و کشوری ثروتمند است که از لحاظ دانش و اندیشه غنا و استعداد داشته باشد.

استاد تمام دانشگاه شریف گفت: جهان طی چند دهه آینده پیشرفت های زیادی در بخش دانش و علم به ویژه در حوزه هوش مصنوعی ، رایانه های کوانتومی ،فناوری نانو ، کشاورزی هوشمند ، اینترنت پرسرعت و … خواهد داشت و باید قدم هایمان را در این خصوص سریع تر و محکم تر برداریم.

گفتنی است: علاوه بر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، استاد علی رضایی از نویسندگان و هنرمندان پیشکسوت هرمزگان، رئیس دانشگاه هرمزگان و رئیس بنیاد نخبگان از سخنرانان این مراسم بودند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایا از یک عمر تلاش و مجاهدت علمی پرفسور منوچهر وثوقی شهواری تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

دانش و علم در کشور بومی سازی شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین بزرگداشت پرفسور منوچهر وثوقی شهواری گفت: دانش و علم در کشور بومی سازی شده که از ثمرات انقلاب است.

ضمن تاکید بر اهمیت الگو سازی و معرفی اساتید، دانشمندان و عالمان به عموم مردم افزود: قدردانی از بزرگان یک سنت و فرهنگ حسنه است و در اسلام و قرآن کریم به کرات مورد تاکید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: بهترین راه ترویج علم آموزی گسترش فرهنگ تقدیر و تجلیل از صاحبان علم است و استان هرمزگان و تاریخ درخشان آن سرشار از بزرگان و عالمان و دانشمندان است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به تقویت رویکرد الگو سازی از مفاخر و مشاهیر استان در برنامه ریزی های آتی اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی معرفی مشاهیر و الگو سازی از آنها تاثیر گذار است که در زمان حیات مشاهیر از آنها تجلیل و بزرگداشته شوند و این رویکرد اولویت حوزه فرهنگ هرمزگان است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان  به خدمات انقلاب در حوزه ترویج علم و دانش اشاره کرد و گفت: دسترسی آسان به علم و علم آموزی از مهمترین خدمات و ثمرات انقلاب است و در گذشته این امکان برای عموم مهیا نبود.

جهانگیری افزود: رشد علمی کشور بعد از انقلاب جهش یافته و به خودکفایی رسیده است و این نتیجه ی تلاش نخبگان و بستر سازی مناسب دولت و نظام است.

وی به بومی سازی علم در کشور اشاره کرد و بیان داشت: آنچه باعث بومی سازی علم در ایران اسلامی شد باورهای اسلامی، اعتقادی و اخلاقی است و علم همراه اخلاق برای عموم نافع و سودمند است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در منزلت و جایگاه پرفسور منوچهر وثوقی گفت: وی از برجسته ترین مشاهیر امروز هرمزگان در حوزه ی علم  است که از روستایی نخبه پرور در شهرستان میناب به نام شهوار توانست به بالاترین مدارج علمی و افتخار علمی دست یابد و مورد فخر هرمزگانی هاست.

ساعت:۰۱:۵۱ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۲/۲۰

Views: 482

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *