سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آغاز برگزاری طرح های آموزشی و هنری قرارگاه شهید آوینی در هرمزگان

آغاز برگزاری طرح های آموزشی و هنری قرارگاه شهید آوینی در هرمزگان

نشست خبری قرارگاه شهید آوینی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست خبری قرارگاه شهید آوینی استان هرمزگان به تشریح برنامه ها و طرح های آموزشی و هنری این قرارگاه پرداخت.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری در ابتدای این جلسه، پیشاپیش ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد قربان و غدیر گفت: انشالله مردم در دهه ولایت از برکات این ایام بهره مند شوند.

جهانگیری عنوان کرد: قرارگاه شهید آوینی در سال ۱۴۰۲ در سطح ملی تشکیل شد و دستور العمل آن به استان ها ابلاغ شد و در استان هرمزگان هم قرارگاه آن تشکیل و از سازمان هایی که هم راستا با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودند مانند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آموزش و پرورش، حوزه هنری، انجمن های وابسته به وزارت ارشاد اسلامی، صدا و سیما، بسیج رسانه، بسیج دانش آموزی و بسیج هنرمندان دعوت بعمل آمد تا با همفکری و هم اندیشی در حوزه فرهنگ و هنر به جمع بندی برسیم.

وی افزود: طرح های متعددی در این خصوص تدوین و ۲۰ طرح از استان هرمزگان به دبیرخانه قرارگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شد که به دلیل محدودیت منابع، فقط چند طرح مهم آموزشی مورد موافقت قرار گرفت از جمله طرح آموزشی “رویش” که جمعه همین هفته پوستر آن در مصلای بندرعباس توسط نماینده ولی فقیه رونمایی خواهد شد.

این طرح که بنام لیگ جت (جهاد تبیین) ویژه دانش آموزان است و ۵۰۰ میلیون تومان به این طرح اختصاص یافته است که در حوزه جهاد تبیین است و هم اکنون در آموزش و پرورش در حال برگزاری است.

وی افزود: در حوزه قرآن و عترت با همکاری موسسات قرآنی اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیون تومان در حوزه حفظ قرآن اختصاص یافته است که علاقه مندان می توانند در این طرح مشارکت کنند.

جهانگیری در ادامه بیان کرد: در طرح قرارگاه شهید آوینی سرانه بودجه به هر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان ۷۰ میلیون تومان است که از بودجه طرح قرارگاه شهید آوینی به آن شهرستان اختصاص یافته است.

گفتنی است: اختصاص بودجه طرح های قرارگاه شهید آوینی به شهرستان ها شامل موضوعات سبک زندگی ایرانی اسلامی، اقتصاد فرهنگ و هنر، اقتصاد مقاومتی، فضای مجازی، نسل دیجیتال، آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی، فرهنگ مطالعه، سواد رسانه‌ای، طرح جوانی جمعیت، فرهنگ امید، نشاط و سرزندگی، سرمایه اجتماعی، هویت ملی و اسلامی، مفاخر و اسطوره‌های دینی و ملی، قومیت‌ها و خرده فرهنگ‌های استان می شود.

ساعت: ۱۱:۵۱ قبل از ظهر - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵

Views: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *