صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تشکیل ستاد استقبال از بهار توسط شهرداری بندرعباس

تشکیل ستاد استقبال از بهار توسط شهرداری بندرعباس

افتتاح ستاد استقبال از بهار شهرداری بندرعباس

شهردار بندرعباس گفت: ۲۰ روز است که ستاد استقبال از بهار را تشکیل دادیم تا بتوانیم در سال جدید میزبان خوبی برای هموطنان مان در بندرعباس باشیم.

به گزارش صدف نیوز، مهدی نوبانی شهردار بندرعباس با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده از زمانی که سکاندار مدیریت شهری را عهده دار شدم برخود واجب دانستم که خدمتگزار شهروندان بندرعباسی باشم و در این مدت کوتاه به لطف الهی توانستیم پروژه های نیمه تمام را که همکاران‌مان در حوزه های مختلف آغاز کردند با موفقیت به بهره برداری برسانیم.

نوبانی بیان داشت: در هفته گذشته تقاطع غیر همسطح میدان قدس را به بهره برداری رسانیدم و با تکمیل این پروژه به کاهش ترافیک شهری کمک کردیم.

وی اضافه کرد: ۲۰ روز است که ستاد استقبال از بهار را تشکیل دادیم تا بتوانیم در سال ۱۴۰۱ میزبان خوبی برای هموطنان مان در بندرعباس باشیم.

شهردار بندرعباس گفت: تاکنون ۹۵ درصد روشنایی پارک های ساحلی، ۸۰ درصد روشنایی پارک های محله و ۹۰ درصد روشنایی پارک و همچنین بسیاری از میدان ها و فلکه های اصلی شهر و پل رسالت انجام شده است و اقدامات لازم را برای رنگ‌آمیزی جداول و خیابان‌ها آغاز کردیم.

نوبانی با اشاره به ارتقا سطح کیفی و سیما و منظر شهر، گفت: لکه گیری آسفالت خیابان ها و روکش معابر و همچنین ترمیم آسفالت ها و کاشت گل های فصلی در میادین و خیابان های اصلی در حال انجام است و در این مدت کوتاه حدود دو هزار و ۲۰۰ نهال عمومی و مثمر را در سطح شهر بندرعباس کاشتیم و اما درخت‌های کوناکارپوس را در مکان‌هایی که به تاسیسات شهری آسیب وارد می کنند هرس یا جایگزین کردیم.

وی بیان داشت: افتتاح و بازگشایی خیابان معراج را در کنار هتل هما در دستورالعمل کار خویش قرار دادیم و تمام تلاشمان این است که تا قبل از نوروز این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

نوبانی در ادامه‌ گفت: توسعه خط اتوبوسرانی در محلات کم‌برخوردار را برنامه‌ریزی کردیم تا بتوانیم به محله‌هایی که تاکسی و اتوبوس نمی‌رود نیز خدمات رسانی داشته باشیم و یادواره شهدای شهرداری بندرعباس نیز برای اولین بار در باغ گل‌ها در ۲۲ اسفند برگزار خواهد شد.

شهردار بندرعباس تاکید‌ کرد: در حال راه‌اندازی کمپ اسکان در بلوار شرقی بندرعباس هستیم و جلسات مختلف نیز با پیمانکاران بلوار ساحلی شرق بندرعباس برگزار شده است تا بتوانیم شاهد بهره برداری از بزرگترین جاده ساحلی بندرعباس در سال ۱۴۰۱ باشیم.

نوبانی تاکید‌ کرد: احداث پارک صدف در دستور کار شهرداری قرار گرفته است و ساخت رواق بازار قدیم نیز آغاز شده است و بعد از دو سال و نیم تعطیلی، باغ پرندگان نیز مجددا بازگشایی خواهد شد.

وی بیان داشت: به زودی احداث پل عابر پیاده روبه‌روی اسکله حقانی بندرعباس را در دستور کار داریم و معتقدیم احداث این پل به کاهش ترافیک کمک بسزایی خواهد کرد.

شهردار بندرعباس بیان‌کرد: المان‌های بسیاری در شهر بندرعباس نصب شده است و ورودی‌های شهر در حال ساماندهی هستند و پل پیامبر‌اعظم و پل مهرگان نیز در دستورکار قرار گرفته است تا احداث شود و تمام تلاشمان بر این است که در سطح ساحل هر مانعی است زدوده شود.

وی ادامه داد: شهربازی ۵ هکتاری بندرعباس را نیز به زودی کلنگ‌زنی خواهیم کرد و همکاران ما در این ۶ جلسه طرح مطالعاتی آن را آماده سازی کردند و حدود هفت وسیله‌ی این شهربازی خریداری شده است و به محض نهایی شدن اقدامات مرتبط با زمین، شهربازی را به بهره برداری خواهیم رساند.

نوبانی اذعان کرد:در جریان سیل و بارندگی های اخیر همکاران ما در حوزه های مختلف در بافت های فرسوده و خیابان های اصلی مستقر شدند و خیابان ها و بلوارهایی را که بیشترین آبگرفتگی را داشتند مورد بررسی قرار دادیم و به همین منظور ساخت کانال آب را در دستور کار قرار دادیم تا در آینده شاهد آسیب کمتری باشیم.

وی گفت: روشنایی و فضای سبز پارک شهید دباغیان را تقویت کردیم چرا که اعتقاد داریم تامین روشنایی امنیت به همراه می‌آورد.

وی در پایان اذعان داشت: امیدواریم در محلات مختلف شهر بندرعباس بتوانیم پارک بازی و فضایی مناسب را برای گردشگری ایجاد کنیم.

ساعت: ۰۱:۳۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۰/۱۲/۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.