صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بهره‌برداری از ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

بهره‌برداری از ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

افتتاح ۲۰۷ طرح مخابراتی در هرمزگان

به مناسبت هفته ارتباطات همزمان با سراسر کشور، ۲۰۷ طرح مخابراتی در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، در آیین بهره برداری از این طرح ها معاون سیاسی، امنیتی استاندار هرمزگان اظهار داشت: یک هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال برای آماده سازی این طرح ها در بخش‌های مختلف مخابراتی و حوزه زیرساختی هستند هزینه شده است.

احسان کامرانی ادامه داد: این اقدام کیفیت و سرعت دریافت خدمت‌ها را در استان بهبود می‌بخشد و تأثیر مثبتی در رضایتمندی افراد جامعه خواهد داشت.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان هم گفت: یکی از مهمترین طرح هایی که امروز به بهره برداری رسید رساندن فیبرنوری به منازل مردم بود که در مرحله اول ۸۰۰ مشترک از آن بهره مند شدند.

مهدی حیدری با بیان اینکه این برنامه بخشی از طرح جایگزینی فیبرنوری با کابل های مسی است، افزود: طیف برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان سال جاری فیبرنوری به در خانه ۲ هزار مشترک رسانده می‌شود که افراد برای استفاده از آن بایستی تجهیزات ftth تهیه کنند.

FTTH مخفف fiber-to-the-home اتصال شبکه فیبر نوری به منازل مسکونی است که سرعت اتصال را تا ۱۰۰ مگابیت در ثانیه (Mbps) افزایش می دهد، این سرعت ۲۰ تا ۱۰۰ برابر سریع تر از یک مودم کابلی معمولی یا اتصالات DSL (خط مشترک دیجیتال) است که در این فناوری کابل فیبر به یک ساختمان چند طبقه وارد می‌شود و توسط مودم‌هایی که برای این کار در نظر گرفته شده اند، سرویس اینترنت را به کاربر می‌دهد.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان اشاره کرد: این اقدام در ۱۱ شهرستان این استان انجام می‌شود و زیرساخت ها در ۲ شهرستان دیگر هم درحال آماده سازی است.

ساعت: ۰۴:۱۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۲/۲۸

بازدیدها: ۲۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *