سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نتایج سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی در بندرعباس اعلام شد

نتایج سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی در بندرعباس اعلام شد

اختتامیه سیزدهمین جشنواره تئاتر رضوی در بندرعباس

اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی با حضور پنج استان و ۱۰ اثر در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

اختتامیه جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و  نمایش عروسکی رضوی در سالن فرهنگسرای طوبی بندرعباس با حضور گروه های نمایشی، مدعوین، مسئولین و مهمانان برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: آنچه در این چهار روز شاهد بودیم نمایش وحدت و همدلی تمامی مسئولین و همکاران بود. با همت همکاران اداری، مسئولان سطح استان و حضور پرشور هنرمندان سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی با حضور پرشور مردم و کودکان و نوجوانان استان برگزار شد.

اسمعیل جهانگیری با بیان افتتاحیه فرهنگسرای طوبی پس از سه سال تعطیلی، گفت: اینجا را به شکل یک انباری و خرابه تحویل گرفتیم و خوشحالیم که امروز با نام علی بن موسی الرضا (ع) این مجموعه با همراهی جوانان مستعد و حرفه ای در حوزه فرهنگ و هنر استان، جشنواره ای با نام امام رضا (ع) افتتاح شد.

وی به حضور پرجوش دانش آموزان در حوزه دانش آموزی و آموزش و پرورش اشاره و بیان کرد: این حضور ما را بر این داشت تا بیشتر به تئاتر عروسکی بپردازیم به خصوص که این بخش از تئاتر مورد ظلم واقع شده است.

جهانگیری در ادامه گفت: این جشنواره پس سه سال وقفه و تعطیلی و یک دوره برگزاری در خارج از استان دوباره این جشنواره را به استان برگردانیم. این جشنواره متعلق به مردم هرمزگان بود و باید به استان هرمزگان بر می گشت. این جشنواره دوباره امسال رونق بخش استان های ما شد و با امید خدا در سال های آینده پر بار تر این مسیر را ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع):

از سال آینده این جشنواره به شکل سالانه برگزار خواهد شد

اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی با حضور هنرمندان و مسئولین کشوری و استانی در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.

مرتضی سعیدی زاده، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) اظهار داشت: بیستمین دوره جشنواره بین المللی بنیاد علی بن موسی الرضا (ع) در سراسر کشور برگزار می شود که آغازگر جشنواره های این مجموعه جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در هرمزگان بود.

سعیدی زاده در ادامه گفت: ما هیچ راهی را تصور نمی کنیم جز این که جامعه هنری کشور به کمک گسترش فرهنگ دینی و اهلی بیت عصمت و طهارت و بنیاد رضوی بشتابد. باید از این منبع هنری برای کمک به جامعه هنری فعلی کشور بهره برد.

وی بیان کرد: ما به واسطه هنر و تکنیک تئاتر با مضامین خوب می توانیم خیلی به گسترش فرهنگ رضوی و دینی کمک کنیم و خلاء موجود در مضامین متون نمایشی و نمایشنامه نویسی تئاتر کشور را پُر کنیم و باعث گسترش جریان فرهنگ رضوی در کشور شویم.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در ادامه اظهار داشت: جشنواره قرار شده بود از دوره های بعد به شکل دوسالانه برگزار شود و از همین جا این نوید را به مردم هرمزگان و هنرمندان هنرهای نمایشی سراسر ایران می دهم که این جشنواره با حمایت مجموعه ما، طبق روال سابق به شکل سالانه برگزار خواهد شد. ما این جشنواره را با رویکرد استعدادیابی، آموزش، تولید و اجرا در طول سال آینده پیش خواهیم برد.

در این قسمت از برنامه، رونمایی از ۸ جلد کتاب نمایشنامه با موضوع امام رضا (ع) از ۸ نمایشنامه نویس برجسته کشوری با حضور مسئولان استانی و کشوری انجام شد.

در انتهای این مراسم برگزیدگان بخش‌های مختلف این جشنواره معرفی شدند.

آرای هیات داوران سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی اعلام شد

هیات داوران دهمین جشنواره ملی تئاترکودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی آراء خود را در بخش تئاتر عروسکی و صحنه ای اعلام نمود و از برگزیدگان با حضور رئیس بنیاد بین المللی فرهنگی –هنری امام رضا (ع)، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور و نماینده هیأت داوران تقدیر کرد.

شورای داوری سیزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان نمایش عروسکی رضوی سید حسین فدایی حسین، مجید قناد، علی رضایی با ارزیابی آثار نمایشی آراء خود را به شرح ذیل اعلام کرد

طراحی بروشور:

هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از طراح نمایش های “جایزه” و “سومین روز تابستان” سرکار خانم طیبه آنجدانی از تهران تقدیر به عمل می آورد.

برگزیده: لوح تقدیر و هدیه نقدی به طراح بروشور نمایش ” جزیره شباش ها” سرکار خانم سما جوشعار  از استان هرمزگان اهداء می گردد.

– موسیقی:

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به  نمایش “جزیره شباش ها” جناب آقای علی درویشی و آهنگساز نمایش “دیواکولا” جناب آقای محمد علی رفیعی تقدیر به عمل می آورد.

برگزیده: لوح تقدیر  و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش” عقاب ” جناب آقای امیر حسین انصافی اهداء می گردد.

– طراحی و دوخت لباس:

تقدیر: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی طراح لباس نمایش “جزیره شباش ها” سرکار خانم فاطمه پور قربان و طراح لباس نمایش “جایزه” سرکار خانم راضیه پاشایی تقدیر به عمل می آورد.

برگزیده: لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح لباس نمایش ” دیواکولا ” سرکار خانم زیتب رشتی   اهداء می گردد.

_ طراحی صحنه:

هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و جایزه نقدی از طراح صحنه نمایش های ” جزیره شباش ها”  جناب آقای رضا جوشعار، نمایش “جایزه” سرکار خانم راضیه پاشایی و  طراح صحنه نمایش ” سومین روز تابستان ” جناب آقای مهدی شریفی تقدیر به عمل می آورد.

جایزه ویژه طراحی صحنه تقدیم می شود به طراح صحنه نمایش “سومین روز تابستان” آقایان پوریا آنجدانی و احسان آزادجو

– طراحی و ساخت عروسک :

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیم می شود به طراحان عروسک نمایش “جزیره شباش ها” آقایان مجید بشکال و هادی شکورپور و طراح عروسک نمایش “جایزه” سرکار خانم راضیه پاشایی

-برگزیده: جایزه ویژه طراحی عروسک تقدیم می شود به طراح و سازنده عروسک نمایش “عقاب” سرکار خانم ساغر لطفی نژاد

عروسک گردانی:

دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به گرداننده عروسک های نمایش “جایزه” سرکار خانم مینا انتضام و  سرکار خانم مهری آذین تقدیم می گردد.

اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و مبلغ نقدی به گرداننده عروسک غول در نمایش ” جزیره شباش ها ” جناب آقای محمدرضا احمدی از استان هرمزگان  اهداء می گردد.

گریم:

-تقدیر: هیئت داوران با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی از  طراح گریم نمایش “جزیره شباش ها” سرکار خانم الهه دیلم صالحی از استان هرمزگان تقدیر به عمل می آورد.

-برگزیده:  هیئت داوران با اهداء لوح و هدیه نقدی از  نمایش “دیواکولا” سرکار خانم آناهیتا موسوی از استان خراسان رضوی تقدیر به عمل می آورد.

– بازیگری کودک:

-تقدیر: از بازیگران نمایش های ” سینا و پرنده خوش شانس” هوراد حبیبی، بازیگر کودک نمایش ” از اسب تا سیب” سیده رها کرمانی، بازیگر کودک نمایش “جزیره شباش ها” وانیا بارانی و بازیگر کودک نمایش “دیهوک” آوید عموزاده تقدیر به عمل می آورد.

– بازیگری زن:

-تقدیر: ضمن تقدیر از  بازیگران نمایش ” کلوچه های خدا” سرکار خانم ها نگین تقوی راد و نگار تقوی راد، بازیگر نمایش “جایزه” سرکار خانم ساناز خوش مهر، بازیگر نمایش “دیهوک” سرکار خانم گلسا گلپور، بازیگر نمایش “پروانه باش” خانم سحر حسن زاده

سوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی به بازیگر نمایش ” از اسب تا سیب ” سرکارخانم پگاه معصومی اهداء می گردد.

دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر نمایش “پروانه باش” سرکار خانم فاطمه حسن زاده اهداء می گردد.

اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش ” پروانه باش ” سرکار خانم  زهرا ناوشکی  اهداء می گردد.

– بازیگری مرد:

تقدیر:  از بازیگران نمایش “دیواکولا ”  جناب آقای محمد تقی نژاد، نمایش”از اسب تا سیب” جناب آقای امید نوعی شاد، نمایش “جزیره شباش ها” جناب آقای عرفان غنی زاده، نمایش “دیهوک” جناب آقای رضا جوذری تقدیر به عمل می آورد.

سوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی به طور مشترک به بازیگران نمایش “سینا و پرنده خوش شانس”  جناب آقای مصطفی کولیوندی و نمایش “سومین روز تابستان”  جناب آقای سید مهرداد کاووسی اهداء می گردد.

دوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی به بازیگر نمایش “عقاب ” جناب آقای ناصر آویژه  اهداء می شود.

اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش “دیوالکولا” جناب آقای فرشاد قاسمی اهدا می گردد.

– نمایشنامه نویسی:

– لوح تقدیر و جایزه نقدی به نویسنده نمایش “عقاب” جناب آقای ناصر آویژه اهدا می گردد.

سوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی به نویسنده نمایش “پروانه باش” سرکار خانم لیلا بحری  اهداء می گردد.

دوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی  به نویسنده نمایش “کلوچه های خدا” جناب آقای آرش شریف زاده  اهداء می گردد.

اول: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و مبلغ نقدی به نویسنده  نمایش”دیواکولا” جناب آقای عماد نصرآباذی اهداء می گردد.

– کارگردانی:

جایزه ویژه: هیئت داوران به خاطر به کارگیری شیوه های نو در روایت به کارگردان نمایش “سومین روز تابستان” محسن پورقاسمی اهداء می گردد.

تقدیر: لوح تقدیر به کارگردان نمایش از “اسب تا سیب” جناب آقای فرزاد لباسی اهداء می گردد.

سوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی  به صورت مشترک به کارگردانان نمایش ” عقاب” جناب آقای ناصر آویژه و نمایش “جایزه” جناب آقای محمد طالبی  اهداء می گردد.

دوم: لوح تقدیر و مبلغ نقدی به کارگردان نمایش “دیواکولا” جناب آقای محمد جهانپا اهداء می گردد.

اول: تندیس ویژه جشنواره و دیپلم افتخار و مبلغ نقدی به کارگردان نمایش “جزیره شباش ها” جناب آقای رضا جوشعار اهداء می گردد.

* آثار برگزیده *

هیات داوران جایزه خود را در این بخش شامل تندیس جشنواره ،دیپلم افتخار و مبلغ نقدی بدون اولویت به نمایش های” جزیره شباش ها” به کارگردانی رضا جوشعار از استان هرمزگان و نمایش ” دیواکولا” به کارگردانی محمد جهانپا از استان خراسان رضوی اهداء می نماید و این آثار را به عنوان نمایش های برگزیده بخش صحنه ای به بنیاد بین المللی امام رضا (ع) معرفی می نماید.

با احترام: سید حسین فدایی حسین، مجید قناد، علی رضایی

ساعت: ۱۱:۲۶ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰

Views: 74

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *