سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

نخستین جشنواره استانی شعر طنز “نوش خَند” در هرمزگان برگزار شد

نخستین جشنواره استانی شعر طنز “نوش خَند” در هرمزگان برگزار شد

جشنواره شعر طنز نوش خند

نخستین جشنواره استانی شعر طنز نوش خند حاجی آباد با اعلام برگزیدگان سه بخش کلاسیک، نو و بخش بومی سروده های هرمزگان در روزهای آخر اسفند به ایستگاه پایانی خود رسید.

به گزارش صدف نیوز، اسمعیل جهانگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تشکر از بانیان برنامه بخصوص طنزپردازان و شاعران حاضر در جشنواره گفت: خداوند به بنده الطاف زیادی عنایت داشته که یکی از این موهبت های بزرگ خادمی اصحاب فرهنگ و هنر هرمزگان می باشد.

جهانگیری در ادامه گفت: از اوایل بهمن ماه مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از جنوبی ترین منطقه هرمزگان برنامه های فرهنگی و هنری خود را آغاز کرد و تا امشب که در خدمت شما هستیم در نقطه نقطه استان در حال اجرای برنامه بوده ایم که به لطف و مدد الهی امشب خدمتگزار شما مردم حاجی آباد هستیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان کرد: اگر همراهی شما مردم گرامی، امام جمعه محترم، فرماندار شهرستان و همکاران بنده در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی و شاعران گرامی این شهرستان نبود، اجرای این برنامه محقق نمی شد و به اجرا نمی رسید.

اسمعیل جهانگیری در خاتمه بیان کرد: تقریباً کمتر از یک سال است که جناب آقای خراسانی از جوانان بومی همین منطقه را به عنوان مسئول اداره حاجی آباد مشخص کرده ایم که اجرای برنامه ها و افتخارات متعدد فرهنگی، هنری و آموزشی در این شهرستان نشان از توانمندی های ایشان دارد و نمونه آخر آن، افتخار آفرینی فیلمسازان جوان حاجی آباد در دومین جشنواره صد و پنج ثانیه ای گمبرون شهر بود که با بیست اثر در جشنواره حضور داشتند و در مجموع پنج جایزه برتر این جشنواره را کسب نمودند.

ادامه برنامه با اجراهای متنوع فرهنگی هنری و شعرخوانی آثار برگزیده جشنواره همراه بود.

جشنواره طنز نوش خند

هیئت داوران نخستین جشنواره استانی شعر طنز نوش خند حاجی آباد متشکل از آقایان راشد انصاری، مسلم محبی و ایرج انصاری فرد، آرای خود را به شرح ذیل اعلام نمودند:

نتایج بخش طنز فارسی (نو کلاسیک)

رتبه اول: منوچهر ضیایی از شهرستان رودان

رتبه دوم: ایوب عوض پور از شهرستان حاجی آباد

رتبه سوم: کیانوش محبی از شهرستان قشم

نتایج بخش بومی سروده های هرمزگان:

در این بخش بیست و پنج شاعر آثار خود را ارسال نمودند که در انتها پنج اثر به عنوان آثار برتر انتخاب شدند:

رتبه اول: یعقوب یزدان پناه

رتبه دوم: عبدالله خوش رفتار

رتبه سوم: به صورت مشترک به آقای یعقوب باوقار و سرکار خانم سمیه سالاری

شایسته تقدیر: اصغر ملایی

شایسته تقدیر: فضیله یگانه

گفتنی است: نخستین جشنواره استانی شعر نوش خند در قالب های شعر کلاسیک و نو در سالن  شهید حسن زاده شهرستان حاجی آباد برگزار شد.

ساعت: ۰۳:۰۸ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲

Views: 103

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *