سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بیش از ۱۲۳ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن هرمزگان ثبت نام کردند

بیش از ۱۲۳ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن هرمزگان ثبت نام کردند

نهضت ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان اعلام کرد: بر اساس تازه‌ترین آمار مشارکت متقاضیان که در سامانه نهضت ملی مسکن در هرمزگان ثبت شده است، تاکنون ۱۲۳ هزار و ۲۰۶ نفر در سامانه «ثمن» ثبت‌نام کردند.

به گزارش صدف نیوز، عباس کمالی اظهار داشت: نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال در برنامه دولت قرار گرفته است که بر اساس برنامه ابلاغی چهار ساله در این استان قریب به ۵۰ هزار واحد مسکونی با رویکرد احداث واحد های ویلایی وارد مرحله اجرایی شده است.

وی اضافه کرد به این منظور  ۱۹۳۵ هکتار اراضی جهت این طرح تامین شده است که از این میزان ۱۲۴۱ هکتار الحاق به محدوده شهری است.

کمالی گفت: از مجموع اراضی تامین شده ۷۸۳ هکتار در شرق ، ۶۴۱ هکتار در مرکز و ۵۱۱ هکتار در غرب استان واقع شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان به ثبت نام بیش از ۱۲۳ هزار نفر تاکنون در طرح نهضت ملی مسکن هرمزگان اشاره کرد و گفت: در طرح نهضت ملی مسکن استان بیش از ۱۲۳ هزار نفر ثبت نام کردند که افزون بر ۲۴ هزار نفر حائز تایید نهایی و ۱۵ هزار و ۵۶۶ نفر افتتاح حساب کرده اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان در خصوص وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن استان هرمزگان بیان کرد: با پیگیری های مستمر و تشکیل جلسات هفتگی شورای مسکن با ریاست استاندار هرمزگان، برای ۲۵ هزار ۴۲۰ واحد پروانه اخذ شده، فونداسیون ۶ هزار و ۵۸۵  واحد اجرا و افزون بر ۶ هزار و ۲۶۸ واحد دارای اسکلت و سقف است.

وی افزود: از این تعداد، ۳ هزار ۹۸۴ واحد در مرحله سفت کاری و ۱ هزار  ۱۲۸ واحد در مرحله  اجرای نازک کاری است که این آمار همچنان در حال افزایش است.

ساعت: ۱۱:۱۹ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۲/۱۳

Views: 115

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *