سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

توصیه فرماندار بندرعباس جهت استفاده شهروندان از گاز شهری

توصیه فرماندار بندرعباس جهت استفاده شهروندان از گاز شهری

فرماندار بندرعباس

فرماندار بندرعباس در نشست خبری هفته دولت با خبرنگاران، در مورد گلایه مندی شهروندان از کمبود سیلندر گاز به شهروندان توصیه کرد که از گاز شهری استفاده کنند.

به گزارش صدف نیوز، محمد مرودی بیان کرد: شهروندان بایستی با ثبت نام در سامانه سدف، جهت دریافت سیلندر گاز اقدام کنند اما بدانند که توزیع سیلندر گاز به شکل فعلی، دائمی نیست و باید شهروندان به فکر استفاده از گاز شهری باشند.

وی افزود: دولت با هزینه هنگفتی، اقدام به اجرای لوله کشی گاز در شهر بندرعباس کرده تا شهروندان از رنج و مشقت حمل سیلندر گاز نجات یابند و انتظار می رود که خانواده ها از اشتراک گاز شهری استقبال کنند اما همچنان به دنبال تهیه کپسول گاز هستند.

فرماندار بندرعباس از پیشرفت ۹۰ درصدی زیرساخت های گاز شهری در بندرعباس خبر داد و گفت: شهروندان بندرعباس باید به سمت استفاده از گاز شهری بروند و برای سهولت این کار وام با سود ۴ درصد به همه ساکنین تعلق می گیرد تا راحت تر بتوانند نسبت به لوله کشی گاز منازل اقدام کنند.

مرودی در ادامه گفت: در هفته دولت ۲۲۹ پروژه در سطح شهرستان بندرعباس کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

فرماندار بندرعباس با اعلام اینکه ۳۴۰ میلیارد تومان برای اتمام پروژه های نیمه تمام به این شهرستان اختصاص پیدا کرده است افزود: در سال آینده و با تزریق این اعتبار تقریبا اکثر پروژه های نیمه تمام بندرعباس به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه بیان داشت: بیشترین اعتبار به بخش های حمل و نقل و آب و آموزش تخصیص داده شده است.

فرماندار بندرعباس با اشاره به اینکه در هفته دولت ۲۲۹ پروژه با اعتبار ۵۳ هزار میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد تصریح کرد: آماده سازی افتتاح بیمارستان کودکان، کارخانه تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، کلنگ زنی شهرک صنعتی شیشه، شهرک صنعتی فولاد و نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد کاوه از مهمترین پروژه ها می باشد.

مرودی با تاکید بر اینکه طی ۸ سال گذشته هیچ نیروگاهی در کشور ساخته نشده است یادآور شد: در دولت سیزدهم یکی از مهمترین اقدامات گسترش نیروگاه‌های تولید برق می باشد که اقدامات خوبی نیز تا کنون انجام شده است.

وی به بخش مسکن ملی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: استان هرمزگان رتبه اول در تولید مسکن ملی کشور را کسب کرده و این کار هم با تلاشهای شبانه روزی و پیگیری های استاندار محقق شده است .

فرماندار بندرعباس، سهم شهرستان بندرعباس در ساخت مسکن ملی را ۳۲ هزار واحد اعلام و افزود: ۶ هزار واحد در شهرک پیامبر اعظم با پیشرفت ۶۵ درصدی، ۶ هزار واحد هم در شهر علوی و بافت فرسوده، ۳ هزار واحد در نقاط مختلف شهر، ۱۵ هزار واحد هم در شمال شهر بندرعباس و با تسطیح زمین ها آماده ساخت و ساز می باشد و ۲ هزار واحد هم در جزیره هرمز  و سایر بخش های شهرستان می باشد که طی ۴ سال آینده این واحدها کامل به بهره برداری خواهد رسید.

مرودی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد وضعیت شورای شهر بندرعباس گفت: اتفاقات ناخوشایندی در شورا افتاد و سه بار تذکر داده و نامه زدیم که خودشان مشکل را حل کنند اما اینکار نکردند تا اینکه مجبور شدم شخصا دخالت کرده و جلسه شورای شهر برگزار شد؛ امیدوارم اعضای شورا در جهت خدمت به مردم تلاش و رضایت شهروندان را با عملکرد خود جلب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت اشتغال جوانان اشاره و تاکید کرد با برنامه ریزی های انجام شده و حکایت استاندار استان تمامی صنایع موظف به جذب نیروهای بومی شده اند و در سالهای آینده شرایط خوبی در وضعیت اشتغال استان و شهر بندرعباس خواهیم بود.

مرودی در بخش پایانی به سوالات متعدد خبرنگاران از وضعیت جایگاههایی سوخت و وضعیت نامناسب پمپ بنزین ها نیز پاسخ داد و یادآور شد: طبق هماهنگی های انجام شده چهار جایگاه سوخت ترنج، آفتاب درخشان، نارگیل و جرون بصورت شبانه روزی آماده ارائه سوخت آزاد به شهروندان هستند و مشکل چندانی از این بابت وجود ندارد.

ساعت: ۱۱:۳۳ دقیقه بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸

Views: 153

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *