صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آیا بخش هایی از استان هرمزگان با استان فارس معاوضه خواهد شد؟

آیا بخش هایی از استان هرمزگان با استان فارس معاوضه خواهد شد؟

نقشه هرمزگان

نقشه هرمزگان

به گزارش صدف نیوز: هر چند نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفته است: با جدایی بخشی از شهرستان پارسیان و الحاق به استان فارس به شکل کنونی که در محافل مختلف مطرح می شود مخالف هستیم. شنیده های جدید حاکی از آن است که برخی نمایندگان هرمزگان گفته اند در صورتی با جدایی بخش کوشکنار موافقت می کنند که در ازای آن بخشی از استان فارس به هرمزگان ملحق شود.

به گزارش مهر، احمد جباری در همایش تجلیل از شوراهای دوره سوم شهر و روستا در پارسیان درباره جداسازی بخش هایی از این شهرستان به استان های همجوار گفت: چنین چیزی الحمدلله درکار نیست البته حرکات و تلاش هایی شده، تا جایی که بنده  و هرکس که در این شهرستان خدمت می کند می داند آن منطقه که قصد جداسازی آن را دارند آبرو و حیثیت مردم این شهرستان است.

 وی بیان داشت: با طرح جامع تشکیلات کشوری مشکلی نداریم و این از اختیارات دولتی است که ما به رئیس جمهور گفته ایم در آینده این طرح را در دولت جدید بیاورند.

 وی ادامه داد: الحاق بخشی از پارسیان به شرطی که در طرح جامع باشد امکان پذیر است نه به بهانه توسعه و آبادانی؛ تکه ای از یک شهرستان را جدا کنند ما چنین چیزی را نمی خواهیم باید دلیل قانع کننده ای بیاورند.

جباری اضافه کرد: امام جمعه بندرعباس بارها و بارها در خصوص این موضع قاطع، شفاف و شجاعانه نظر خود را بیان کردند ما هم در مجلس گفتیم تا جایی که قانع نشده ایم بحث الحاق را نخواهیم پذیرفت و تاجایی که به اختیارات نمایندگان مجلس بر می گردد، تمام دقت و نظر خود را خواهیم داشت تا چنین کاری صورت نگیرد.

البته موسوی نماینده دشتستان گفته: اتصال استان فارس به خلیج فارس از طریق استان هرمزگان اتفاق خواهد افتاد که در صورت تحقق این امر این احتمال وجود دارد که ۴ کیلومتر از کوشکنار از توابع شهرستان پارسیان به استان فارس ملحق شود.

کوشکنار به عنوان مرزی‌ترین نقطه فارس با استان هرمزگان شناخته می‌شود و در صورت الحاق فارس به خلیج فارس نیاز است این بخش از استان هرمزگان انتزاع و به استان فارس ملحق شود.

Visits: 1912

2 comments on “آیا بخش هایی از استان هرمزگان با استان فارس معاوضه خواهد شد؟

  1. یلدا گفت:

    حالا این احمد جباری کی حرف راست زده که این بار دومش باشه؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *