صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مردم به این نتیجه رسیدند که روش آقای خاتمی بسیار مناسب‌تر از احمدی‌نژاد بوده است

حبیبی:

مردم به این نتیجه رسیدند که روش آقای خاتمی بسیار مناسب‌تر از احمدی‌نژاد بوده است

تفاوت احمدی نژاد با خاتمی

تفاوت احمدی نژاد با خاتمی

نجفقلی حبیبی، رئیس پیشین دانشگاه علامه طباطبایی و فعال سیاسی، در گفتگویی با سایت عصر ایران ضمن دفاع از سیاست خارجی دکتر روحانی، روش‌ها و عملکرد آقای خاتمی را نیز در سیاست داخلی و سیاست خارجی مناسب دانست و معتقد است مخالفان هر گونه ترمیم رابطه ایران و آمریکا، با سوء استفاده از جوانان انقلابی، نگران منافع خودشان هستند نه منافع ملی. وی همچنین با دفاع از هاشمی رفسنجانی، اتهام نقل قول خلاف واقع از بنیانگذار جمهوری اسلامی را، برچسبی می‌داند که به هاشمی نمی‌چسبد.

وی افزود: تجربه هشت سال حضور جریان آقای احمدی‌نژاد، خیلی چیزها را به مردم و مسئولان آموخت. روش‌های دولت احمدی‌نژاد، ملت را دچار دردسر و رنج زیادی کرد. در دولت احمدی‌نژاد، علاوه بر سیاست خارجی، اداره امور داخلی هم با مشکلات فراوان مواجه شده بود. اقتصاد ما دچار از هم پاشیدگی شد و وابستگی اقتصادی ما به خارج افزایش یافت. این تجربه، به خیلی‌ها خیلی درس‌ها داد.

 الان همه متوجه شده‌اند که روش‌ها و عملکرد آقای خاتمی چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی، بسیار مناسب‌تر از احمدی‌نژاد بوده است و به همین دلیل نوعی بازگشت به آن دوران صورت گرفته است.

حبیبی بیان کرد: متاسفانه، ما برای دریافتن این نکته، هشت سال هزینه دادیم. ‌به هر حال، الان دیگر دنیا فهمیده است که ایران برای خودش قدرتی است و خود ما هم فهمیده‌ایم که باید روش‌های جدیدی را اتخاذ کنیم. در دوران خاتمی، هر ۹ روز یک بحران درست می‌کردند. الان معلوم شده است که چنین شیوه برخوردی درست نبوده است.

بازدیدها: ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.