سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

افتتاح ۴۸۴ پروژه ارتباطی و مخابراتی در هرمزگان

با حضور واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

افتتاح ۴۸۴ پروژه ارتباطی و مخابراتی در هرمزگان

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات

۴۸۴ پروژه ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با هفتمین روز دهه مبارک فجر با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار هرمزگان در استان به بهره‌برداری رسید.

این پروژه‌ها در بخش‌های ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات، اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل، پست بانک، شرکت پست و تنظیم مقررات در سراسر استان هرمزگان افتتاح شد.

اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات بالغ بر ۲۷۱ میلیارد تومان بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار هرمزگان تعدادی از این پروژه‌ها را به طور نمادین در مرکز مخابرات شهید قندی بندرعباس افتتاح کرد.

احداث، نصب و راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ طیف فرکانس در جزیره ابوموسی، اتصال مستقیم جزیره کیش به ظرفیت ۶۰۰ مگابایت و جزیره قشم به ظرفیت ۳۰۰ مگابایت به شبکه ملی دیتای کشور، توسعه پهنای باند دیتای اپراتورها در استان به ظرفیت ۹۰۰ مگابایت از جمله این پروژه‌ها است.

همچنین ایجاد مسیر پشتیبان ارتباطات ملی استان هرمزگان، شیراز و بندرعباس، توسعه پهنای باند انتقال اپراتورها به میزان چهار هزار و ۳۶۷ لینک E1، توسعه و تکمیل زیرساخت برق مناطق بندرعباس، جاسک، بریزک، لیردف، توسعه شبکه ملی فیبرنوری در استان به میزان ۴۲۲ کیلومتر از دیگر پروژه‌هایی است که به بهره‌برداری رسید.

از سوی دیگر توسعه ارتباطی ۱۴ جزیره خلیج فارس و اتصال آنها به هم، توسعه و احداث ارتباطات زیرساخت بندر جاسک، راه اندازی سرویس ثبت نام کارت ملی هوشمند از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در استان هرمزگان است.

همچنین پهنای باند اینترنت در سطح پست شهرستانهای استان از ۲۵ کیلوبایت به یک مگابایت افزایش یافت و پروژه های توسعه بخشی transport در ۱۵۰ نقطه توسط همراه اول افتتاح شد و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز پروژه های نسل ۳ و ۴ موبایل را افتتاح کردند.

همزمان با بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطی استان هرمزگان، شرکت پست و استانداری هرمزگان تفاهمنامه همکاری امضا کردند و شرکت مخابرات استان هرمزگان نیز ۷۰ پروژه مخابراتی را افتتاح کرد.

بیشترین تعداد پروژه های ارتباطات و فناوری اطلاعات همزمان با دهه فجر در هرمزگان افتتاح شد

شایان ذکر است؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هرمزگان با تبریک دهه فجر و پرتاب ماهواره فجر، عنوان کرد: پرتاب موفقیت‌آمیز این ماهواره نشان دهنده اقتدار نظام است و اندیشمندان ما با همه محدودیت‌ها با کمک خداوند راه‌های توفیق را پیموده‌اند.

وی با بیان اینکه سیاست دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مشکلات اقتصادی مردم است، افزود: رئیس جمهور و وزراء برای بهبود وضعیت معیشت و اقتصادی مردم تلاش می‌کنند و از اولویت‌های جدی دولت، ساماندهی وضعیت معیشت مردم است و موضوع اشتغال هم در این حوزه تعریف می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ما اعتقاد داریم تحریم‌ها ظالمانه است و ما افتخار نمی‌کنیم به اینکه تحریم داریم بلکه افتخار ما، مذاکره و مقابله و ایستادگی در برابر دشمن است و دولت براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و با رعایت خطوط قرمز و اصول مشخص در حال مذاکره است.

محمود واعظی با بیان اینکه می‌توانیم منشا تحولات بزرگی در داخل و عرصه بین‌الملل باشیم، تصریح کرد: در ماه‌های آینده شاهد خبرهای خوبی برای پیشرفت و اقتدار نظام خواهیم بود.

وی گفت: توجه ویژه به مناطق محروم، روستاها، مناطق مرزی و استان‌هایی که به دلایل مختلف از امکانات کمتر برخوردار هستند، مورد توجه دولت قرار دارد و ما نیز در شش ماه نخست امسال بودجه‌ای برای طرح‌های ملی هزینه نکردیم و همه بودجه را به استان‌ها فرستادیم چون اگر پروژه‌های نیمه تمام در استان‌ها راه بیفتد، اشتغال هم ایجاد می‌شود.

Views: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *