صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

مردم را به تکمیل شدن واحدهای مسکن مهر امیدوار کردیم

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان:

مردم را به تکمیل شدن واحدهای مسکن مهر امیدوار کردیم

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان در یک نشست خبری به اجرای طرح مسکن مهر و مشکلات پیش روی بهره برداری از آنها اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های مردم تکمیل واحدهای مسکن مهر است که با اطلاع رسانی توانستیم مردم را از فضای ناامیدی عدم تکمیل آن خارج، و با امید دادن به مردم، پروژه ها را به سرانجام برسانیم.

مهندس دستوان با بیان اینکه تاکنون ۱۸ هزار واحد مسکن مهر به بهره برداری رسیده است، افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۴ هزار واحد مسکن مهر نیز تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی در عین حال بیان داشت: تعدادی از مسکن های مهر به دلیل مشکلاتی که تعاونی ها دارند متوقف است که تلاش می کنیم آنها را نیز فعال کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان افزود: اجرای مسکن مهر کار عظیمی بود که بدلیل عدم تخصیص اعتبار از سوی بانک ها و بعضا بدلیل نبود زیرساخت به کندی پیش رفت.

وی گفت: راه و شهرسازی هرمزگان تلاش کرده تا در زمان پیش بینی شده واحدها را به متقاضیان واگذار کند که مستلزم فراهم آمدن زیرساخت هاست و بعضا تاخیری که در این زمینه صورت گرفت به همین دلیل بوده است.

دستوان تصریح کرد، در سنوات گذشته برای رفع این مشکلات جلسات مختلفی برگزار و تصمیماتی نیز اتخاذ می شد که دستگاه ها نمی توانستند امکانات رونمایی را فراهم آورند و در نهایت به تاخیر در واگذاری واحدها می انجامید.

وی با بیان اینکه همزمان با ساخت مسکن مهر می بایست امکانات دیگری نیز فراهم شود، افزود: در حال حاضر ۱۲ مدرسه در مرحله اسکلت سازی است و پنج مدرسه دیگر نیز مراحل تکمیلی خود را پشت سر می گذارند. همچنین در حال حاضر یک مدرسه به بهره برداری رسیده است و یک مدرسه دیگر نیز تا آبان ماه تکمیل می شود.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان با بیان اینکه یک درمانگاه در سایت مسکن مهر احداث شده است، گفت: طبق نیازسنجی باید ۸ درمانگاه و ۲۶ مدرسه نیز در مسکن مهر استان احداث شود.

وی همچنین از ساخت ۱۴ مسجد در سایت مسکن مهر استان خبر داد.

بازدیدها: ۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *