صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تربیت انسان های صالح در گرو پیوند نهاد خانه و مدرسه است

تربیت انسان های صالح در گرو پیوند نهاد خانه و مدرسه است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: تربیت انسان های صالح در گروی تحقق نقش تربیتی اولیا و مربیان و پیوند دو نهاد خانه و مدرسه است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی درهمایش استانی انجمن اولیا و مربیان در بندرعباس افزود: آموزش باید برای زندگی باشد و سعادت بشر در فرایند آموزش صحیحی که بار تربیتی داشته باشد رقم می خورد.

وی بیان داشت: اگر چه در فرایند تربیت ، موارد بسیاری دخالت دارند اما آنچه اساس تربیت یک جامعه را شکل می شد ، خانه و مدرسه به عنوان دو بال اصلی نظام تعلیم و تربیت است.

امام جمعه بندرعباس اظهارکرد: به طور قطع این مسئولیت سنگین به تنهایی توسط آموزش و پرورش محقق نمی شود و بدون یاری و مساعدت مردم و اولیا نیز به انجام نمی رسد.

آیت الله نعیم آبادی همچنین با تببین نقش و جایگاه انجمن اولیا و مربیان و تاثیرآن در تربیت نسل آینده ساز جامعه ، گفت: انجمن اولیا و مربیان به عنوان یک نهاد غیر دولتی مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت نسل آینده است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری همچنین همراهی اولیا با مربیان و مدرسه را دو بال نیرومند در تربیت عنوان کرد وخواستار برنامه ریزی مناسب جهت ایجاد و تقویت هرچه بیشتر ارتباط خانواده ها با مدرسه شد.

وی احترام به فرزند را در تحکیم شخصیت آنان بسیار موثر دانست و یادآورشد: اصول صحیح تربیتی باید در تعامل نزدیک دو نهاد خانه و مدرسه به شکل هماهنگ دنبال شود.

Visits: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *