(سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی گرامي باد)

برگزاری اجلاس سراسری نماز در هرمزگان باعث ایجاد معنویت بیشتر می شود

استاندار هرمزگان:

برگزاری اجلاس سراسری نماز در هرمزگان باعث ایجاد معنویت بیشتر می شود

جلسه ستاد برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در هرمزگان با حضور سرگزی معاون ستاد اقامه نماز کشور، دکتر جادری استاندار هرمزگان، حجت الاسلام فروزان نژاد رییس ستاد اقامه نماز استان، پویافر فرماندار بندرعباس و جمعی دیگر از دست اندرکاران این اجلاس در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش صدف نیوز: استاندار هرمزگان در این جلسه گفت: برگزاری بیست و ششمین اجلاس نماز در هرمزگان کمک بسیاری به ایجاد معنویت و حل مشکلات موجود در جامعه می کند و اجلاس نماز برای استان خیر و برکت به همراه خواهد داشت.

دکتر جاسم جادری با اشاره به انتخاب هرمزگان به عنوان میزبان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، عنوان کرد: برای برگزاری اجلاس نماز باید تمامی دستگاه‌های استان بسیج شوند و به برگزاری مناسب این اجلاس کمک کنند.

استاندار هرمزگان افزود: همه دستگاه‌های اجرایی باید به برگزاری اجلاس نماز کمک کنند و در شهرستان‌ها نیز با محوریت فرمانداری‌ها، هرکدام از دستگاه‌های اجرایی به صورت اختصاصی همایش‌هایی مرتبط با نماز در استان پیش از اجلاس سراسری برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه نماز بهترین عبادت است، ادامه داد: اگر بخواهیم جامعه به سمت گناه نرود باید به سمت این فرهنگ و فریضه دینی یعنی نماز رفت تا بتوانیم از وقوع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: اجلاس سراسری نماز رویداد بسیار مهمی است که آذر ماه در هرمزگان برگزار می‌شود و می‌تواند در جذب جوانان و اقشار دیگر به نماز اثرگذار باشد.

جادری تاکید کرد: برگزاری بیست و ششمین اجلاس نماز در هرمزگان کمک بسیاری به ایجاد معنویت و حل مشکلات موجود در جامعه می کند و اجلاس نماز برای استان خیر و برکت به همراه خواهد داشت.

استاندار هرمزگان گفت: با ترویج نماز گناهان کمتر و بسیاری از مشکلات حل خواهد شد و این اجلاس منجر به تقویت امر نماز و مبانی فرهنگی خواهد شد.

منصور سرگزی معاون ستاد اقامه نماز کشور و دبیر اجلاس‌های سراسری نماز نیز در این جلسه  بیان داشت: اجلاس سراسری نماز، از اجلاس‌های ممتاز کشوری است که حمایت همه‌جانبه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر این موضوع صحه می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه رویداد مهم اجلاس سراسری نماز همواره مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد، افزود: استان هرمزگان میزبان بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است.

معاون ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اکثریت مردم و گروه‌های اجتماعی با فضای مجازی ارتباط دارند و رویکرد ما ایجاد نهضت تولید محتوا و نشر آثار مربوط به نماز در فضای مجازی است، اظهار داشت: موضوع اجلاس سال جاری، نماز و فضای مجازی است و به دنبال این هستیم از این ظرفیت و فرصت فوق‌العاده با موضوعات معنوی بهره ببریم.

وی با اشاره به زمان برگزاری بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز، از برگزاری این اجلاس در اواخر آذرماه در بندرعباس خبر داد و بیان داشت: حدود ۱۰۹ روز تا برگزاری اجلاس فرصت داریم و باید فرآیند گسترده اجلاس را انجام دهیم.

حجت الاسلام فروزان نژاد، مسئول دبیرخانه استانی بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز نیز گفت:همه دستگاه های فرهنگی باید بدانند که فرماندهی و ساماندهی مسایل فرهنگی محله و شهرستان باید در مساجد همان محله و شهرستان رصد شود و آسیب های فرهنگی همان محله بررسی و تقویت مساجد باید به همان مساجد اول انقلاب و حضور همه جانبه مردم در مساجد و پشتیبان انقلاب تبدیل شود .

وی در ادامه افزود: مساجد به گونه ای باید باشد که نمازهای جماعت سر وقت برگزار شود و بیش از ۶۰ در صد نمازگزاران جوان باشند و ائمه جماعت مساجد باید از طرح مسایل فرعی در مساجد که ایجاد حساسیت جناحی داشته باشد خودداری کنند، به عنوان خط مستقیم ولایت و رهبری فعالیت نمایند و نماز جماعت را روز به روز فعالتر مخصوصا نمازهای جماعت صبح را که آثار و برکات فراوانی را تقویت نمایند و شیوه جذب جوانان به مساجد را از راه های مختلف به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *