صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ما به نسلی انقلابی و جهادگر نیاز داریم

استاندار هرمزگان:

ما به نسلی انقلابی و جهادگر نیاز داریم

دکتر فریدون همتی

استاندار هرمزگان گفت: امروز در سنگر علم و دانش باید نظام تعلیم و تربیت را با قدرت و هوشمندی دقیق دنبال کرد.

به گزارش صدف نیوز: فریدون همتی  در مراسم بازگشایی مدارس در دبیرستان دخترانه شاهد ناحیه ۲ بندرعباس افزود: دانش آموزان آینده‌ سازان ایران اسلامی هستند و باید با روحیه جهادی و بسیجی در جهت کسب علم و دانش تلاش کنند.

وی بیان داشت: سال تحصیلی جدید را باید با نگاه مسئولانه و شناخت وظیفه نسبت به آیندگان و شناخت دقیق تاثیر کار امروز در آینده کشور آغاز کنیم تا موفقیت‌های فراوانی در عرصه علم و دانش داشته باشیم.

استاندار هرمزگان آموزش و پرورش را مهم ترین نهاد اجتماعی بعد از خانواده دانست و گفت: کشورهای پیشرفته معتقد هستند برای جهش‌ های بزرگ باید در بخش آموزش و پرورش سرمایه‌ گذاری کنند و به عنوان مثال در کشورهایی همچون ژاپن و کره جنوبی منابعی همچون نفت و گاز ندارند اما با تکیه بر نیروی انسانی که سرمایه‌ای بی انتها است، پیشرفت کرده‌اند.

همتی تاکید کرد: باید آینده را در حوزه نیروی انسانی رقم بزنیم و ما به نسلی انقلابی و جهادگر نیاز داریم که بتوانند قله ‌های علم و دانش و فناوری را فتح کنند.

وی گفت: با وجود تمامی مشکل های مالی و تحریم ‌ها، بخش بزرگی از توجه دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته در ۲ حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و پشتیبانی از نیروهای مسلح در راستای تامین امنیت متمرکز شد.

همتی با اشاره به تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس در تاریخ ایران اسلامی برجسته و ماندگار است و همه استعدادها در دفاع مقدس در کنار هم قرار گرفتند و نقش فرهنگیان و دانش آموزان نیز زیبایی خاصی را به دفاع مقدس بخشید.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در این آئین گفت: سال تحصیلی جدید در این استان با حضور ۳۴۰ هزار دانش آموز در سه هزار و ۵۵۷ مدرسه آغاز شد.

دانش هاشمی پور افزود: از این تعداد، ۳۹ هزار نفر کلاس اولی هستند که در روز چهارشنبه ۲۹ شهریور ماه سال تحصیلی خود را آغاز کردند.

وی بیان داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید ۲۷ هزار فرهنگی فعالیت خود را در مدرسه ها آغاز کردند که از این تعداد ۱۴ هزار معلم، آموزش و تربیت دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی عهده دار هستند.

گفتنی است در پایان این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش قرائت شد و زنگ بازگشایی مدرسه ها به طور نمادین در دبیرستان دخترانه شاهد بندرعباس نواخته شد.

Visits: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *