صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با تاکید بر راه‌اندازی شورای فضای مجازی در استان گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای روشنگری است و مبلغان باید از این فرصت به خوبی بهره ببرند.

به گزارش صدف نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در آستانه ماه محرم در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد به تشریح رسالت‌ها و وظایف مبلغان در ماه محرم پرداخت و اظهار داشت: امام حسین(ع) با اهداف اقامه نماز اول وقت و نهادینه ساختن دو فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و در راه رسیدن به هدف والای خود، همه هستی‌اش را تقدیم راه حق کرد.

وی با انتقاد از وضعیت کنونی حجاب در جامعه، افزود: متاسفانه وضعیت عفاف و حجاب هر روز بدتر می‌شود و مبلغان بر اساس وظیفه ذاتی و دینی خود باید فلسفه حجاب برای بانوان به خوبی تبیین کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه تصریح ‌کرد: متاسفانه برخی بانوان حجاب را فریضه‌ای مستحب می‌دانند در حالی که امری واجب و الهی است، از این‌رو مبلغان در ماه محرم‌الحرام باید در منابر خود، آیات مربوط به حجاب را از قرآن کریم استخراج و برای جامعه هدف تبیین کنند.

حجت الاسلام انصاری راد، ترویج و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی در جامعه را از دیگر رسالت مبلغان دانست و بیان‌داشت: مبلغان اعزامی باید در منابر و مجالس به تبیین آثار شوم آسیب‌های اجتماعی، مفاسد اخلاقی، اعتیاد، طلاق و عوامل مهم در فروپاشی خانواده‌ها بپردازند.

وی به تلاش دشمنان در ایجاد تفرقه و جدایی بین مردم و نظام اشاره و بیان‌کرد: متاسفانه دشمنان از طریق فضای مجازی، برای ایجاد فاصله میان دولت، نظام و مردم استفاده می‌کنند از این‌رو روحانیون باید با روشنگری، نقشه‌های شوم دشمن را خنثی کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به نقش فضای مجازی در فروپاشی بنیان خانواده افزود: استفاده ناصحیح از فضای مجازی افسارگسیخته، سبب فروپاشی بنیان خانواده شده و نمی‌توان به جنگ با فضای مجازی رفت اما می‌توان با مدیریت صحیح، تهدیدهای آن را به فرصت تبدیل کرد.

حجت‌الاسلام انصاری‌راد گفت: به استاندار پیشنهاد دادم تا شورای فضای مجازی با هدف تبیین برکات حضور آگاهانه در فضای مجازی و یا آثار مخرب استفاده نادرست از این فضا در استان راه‌اندازی شود.

وی از ماه محرم به عنوان بهترین فرصت روشنگری در جامعه کنونی یادکرد و ضمن تشریح وظایف و رسالت‌های مبلغان اعزامی در این ماه، استفاده از ظرفیت منابر برای تبیین دیدگاه‌های رهبری را مهم‌ترین رسالت این قشر تاثیرگذار عنوان کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، ناکارآمدی مدیران و عدم همدلی مناسب را عامل اصلی بروز مشکلات کنونی کشور دانست و گفت: مبلغان در این شرایط حساس باید امید را به جامعه تزریق کنند.

حجت‌الاسلام انصاری‌راد با تاکید بر بحث و تحلیل پیرامون دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی افزود: مردم به قشر روحانیت امیدوارند و مبلغان باید فلسفه ایجاد شرایط کنونی کشور را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

Visits: 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *