شماره مجوز: 83030

جزییاتی از قیمت بلیت و زمان حرکت شناورها به جزیره لارک

جزییاتی از قیمت بلیت و زمان حرکت شناورها به جزیره لارک

جزیره لارک

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از فراهم شدن امکان سفر روزانه گردشگران و ساکنان جزیره لارک از بندر شهید ذاکری قشم و سفر پایان هفته از بندر شهید حقانی بندرعباس برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، “اله مراد عفیفی پور” ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس تفاهمنامه سه جانبه بین اداره کل بنادر و دریانوردی، استانداری و بنیاد علوی، قرار شد که از نخستین روز هفته جاری سرویس ترابری مسافران و گردشگران دریایی از بندرعباس و جزیره قشم به بندرگاه جزیره لارک برقرار شود.

وی افزود: طی دو سال اخیر به همت سازمان بنادر، سفرهای دریایی از بندر شهید ذاکری قشم به جزیره لارک در دو روز پایان هفته با همکاری بخش خصوصی انجام می شد اما با انعقاد این تفاهمنامه همکاری علاوه بر انجام سفرها در این مسیر به شکل روزانه، امکان سفر ایمن از بندر شهید حقانی بندرعباس نیز فراهم شده است.

مهندس عفیفی پور با اشاره به برنامه سفرهای دریایی از بندر شهید ذاکری قشم به بندرگاه جزیره لارک گفت: همه روزه در دو سرویس روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت های رفت ۸ و ۱۶ و برگشت ۸:۳۰ و ۱۶:۳۰ و در روزهای پنج شنبه و جمعه ساعت رفت ۹ و ۱۶ و برگشت ۱۹:۳۰ و ۱۶:۳۰ امکان سفر ایمن دریایی در این مسیر برقرار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نرخ بلیت این مسیر دریایی ۷ مایلی (۱۳ کیلومتری) را ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد که توسط شناورهای آذرخش ۶۰ نفره انجام می شود و برای ساکنان جزیره لارک رایگان است.

به گفته این مقام مسئول، در روز شنبه ششم بهمن که نخستین روز از اجرای این تفاهمنامه بود، حدود ۴۰ نفر در این مسیر ترابری شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان همچنین از برقراری خط مسافری و گردشگری از بندرعباس به جزیره لارک تا پایان هفته جاری گفت: برای نخستین بار امکان سفر با شناورهای آذرخش ۶۰ نفره روزهای پنجشنبه و جمعه از بندر شهید حقانی بندرعباس به جزیره لارک فراهم شده است.

وی زمان حرکت شناور از بندر شهید حقانی را ساعت های ۸ و ۱۵ و زمان برگشت از جزیره لارک را ساعت های ۹:۳۰ و ۱۶:۳۰ عنوان کرد.

عفیفی پور اظهار داشت: قیمت بلیت مسیر ۱۸ مایلی( معادل ۳۳کیلومتر) بندرعباس به جزیره لارک ۳۰ هزار تومان تعیین شده است که بلیت برای ساکنان جزیره لارک، رایگان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *