شماره مجوز: 83030

هنرمندان با زبان هنر از هویت تاریخی خلیج فارس دفاع کردند

هنرمندان با زبان هنر از هویت تاریخی خلیج فارس دفاع کردند

همتی، استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان با بیان اینکه امروز نام خلیج فارس در جهان طنین افکن است، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره علاقه همکاری مسالمت آمیز با کشورهای همسایه جنوبی خلیج فارس است.

به گزارش صدف نیوز، “فریدون همتی” در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس به برگزاری جشنواره های مختلف هنری پیرامون نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس اشاره و اظهار کرد: هنرمندان با زبان هنر از هویت تاریخی خلیج فارس دفاع کردند.

وی با بیان این که گوشه گوشه هرمزگان مملو از ظرفیت های فرهنگی و هنری است، افزود: جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس مهمترین بستر برای شناسایی و شکوفایی آیین و سنن استان هرمزگان است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه تمامی کشورهای همجوار از امنیت موجود در خلیج فارس بهره مند شده‌اند، تصریح کرد: امنیت نعمت بزرگی است که جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس تامین نموده است.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس ثابت کرد که با سرافرازی و اقتدار اجازه نمی دهد که حتی یک وجب از آب و خاک این کشور در اختیار دشمنان باشد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: امروز ایران اسلامی از توانمندی نظامی گسترده ای برای دفاع از امنیت خلیج فارس برخوردار است و مردم حوزه خلیج فارس باید بدانند که ملت ایران علاقه مند به همکاری مسالمت آمیز و صلح در منطقه است.

همتی گفت: مردم هرمزگان همواره در طول تاریخ محور  پاسداری و حفاظت از خلیج فارس بوده اند و امروز نیز این نقش را به خوبی ایفا می کنند.

وی ضمن قدردانی از برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس، تصریح کرد: هنرمندان به خوبی با زبان هنر توانسته اند تاریخ و فرهنگ خلیج‌فارس را مطرح و بیان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *