شماره مجوز: 83030

یکی از زیباترین مدارس استان در رودان افتتاح شد

همزمان با نواختن زنگ بازگشایی مدارس؛

یکی از زیباترین مدارس استان در رودان افتتاح شد

زیباترین مدرسه استان هرمزگان

استاندار هرمزگان در آیین نواختن زنگ بازگشایی مدارس گفت: منافع ملی در گرو پیشرفت جامعه است و برای برخورداری از جامعه مستقل و توسعه یافته داشتن نیروی کارامداست که این مهم در مدارس و کلاس درس اتفاق می افتد.

به گزارش صدف نیوز، فریدون همتی در مراسم افتتاح مدرسه همیاری یک و آئین نواختن زنگ بازگشایی مدارس که با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در رودان برگزار شد، اظهار داشت:  امروزه ما در سر سفره ای نشستیم که امنیت و ارامش آن مدیون شهدا  و جانبازان هستیم و همزمانی روز بازگشایی فصل تعلیم و تربیت با هفته دفاع مقدس بیانگر این است که مسیر تعالی و کمال انسانها و هدف های زندگی بر مبنای معنویت ، ایثار و آزادگی باید استوار شود.

وی با بیان اینکه در هر جامعه ای منافع ملی باید سرلوحه برنامه ریزی آن کشور قرار گیرد و داشتن زندگی خوب در گرو پیشرفت جامعه است و برای برخورداری از جامعه پویا، مستقل و توسعه یافته باید به تربیت نیروی انسانی توانمند روی آورد، افزود: خاستگاه تربیت انسانهای کارآمد و پژوهشگر در مدارس  و کلاس های درس است و باید این مهم دیده شود که سرمایه گذاری در این بخش می تواند آینده کشور را بیمه کند.

استاندار هرمزگان افزود: باید به ارتقاء علمی و پرورشی در همه مدارس استان و کشور بیاندیشیم تا  شاهد باشیم که دانش اموزان مثل چشمه جوشان و خروشان در مسیر پیشرفت و پویایی حرکت کند.

همتی به دشمنی آمریکا و دیگر هم پیمانان او برای ضربه به کشور اشاره  کرد و گفت: دشمنان زخم خورده کشور تمام توان خود را برای نابودی و جلوگیری از پیشرفت کشور ایران بکار گرفته اند. در همین راستا تحریم های ظالمانه بزرگی را برای کشور بسته اند. مقاومت و ایستادگی مردم در برابر این تهاجمات اقتصادی ستودنی است چون امید به فردایی دارند که به مراتب از امروز درخشان تر و پیشرفته تر خواهد بود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: جامعه برای داشتن فردایی روشن باید نگاه تیزبینانه ای به مدارس و تربیت نسل آینده کشور داشته باشد و معلمین کار عظیم هدایتگری و تربیت نیروی کارآمد برای داشتن جامعه پیشرفته هستند.

این مسئول بیان داشت: افتتاح مجتمع همیاری یک که توسط شرکت تانا انرژی ساخته شده است، شامل۱۸ کلاس درس، ازمایشگاه و خوابگاه می باشد  و یکی از زیباترین مدارس استان  و اصرار برای حضور در مراسم افتتاح این مجموعه برای قدردانی از بانی ساخت این مجموعه می باشد.

همتی افزود: در نشستی که با خیرین و سرمایه گذران استان داشتیم مقررشد بیش از ۱۰۰ مدرسه درهرمزگان  توسط خیرین و بنگاه های اقتصادی فعال در استان هرمزگان ساخته شود که بخشی از آن تکمیل و بخشی دیگر شروع شده است.

باید جزو ۱۰ استان برتر کشور قرار بگیریم

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان نیز در این آئین اظهار داشت: بیش از ۳۸۰ هزار و ۹۳۵ دانش آموز استان هرمزگان روز دوشنبه اول مهرماه ۹۸ با حضور در سه هزار و ۵۸۵ واحد آموزشی، سال تحصیلی جدید را آغاز کردند..

موسی دادی زاده سرخایی، افزود: ۲۹ هزار معلم، عوامل اجرائی و حوزه های ستادی آموزش و پرورش کار تعلیم و تربیت دانش آموزان هرمزگانی امسال در ۱۶ هزار و ۴۳۰ کلاس درس مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی بهبود وضعیت آموزشی موجود را اولویت دانست و بیان داشت: برای ارتقای علمی دانش آموزان استان هرمزگان به‌گونه ای ریزی شده است که هم اکنون از رتبه بالای ۳۰ استانها به رتبه ۱۷ در قبولی دانشگاه‌ها در کشور دست یافته ایم و به دنبال ان هستیم که جزو ۱۰ استان برتر کشور قرار بگیریم.

این مسئول ابراز داشت: شعار وزارت آموزش وپرورش برای سال تحصیلی جدید «افزایش پوشش تحصیلی، ارتقای کیفیت آموزشی وپرورشی و تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی» است که امیدواریم با حمایت‌های همه جانبه مسوولان به این مهم دست یابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *