صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

طراحی “برکانو” ماسک بومی استان هرمزگان

ماسک بومی هرمزگان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اقدام خلاقانه طراح هرمزگانی در تولید (برکانو) در شرایط فعلی و شیوع کرونا باعث تشویق خانواده ها در استفاده از ماسک  و رعایت موارد بهداشتی می شود.

به گزارش صدف نیوز، رضا کمالی زرکانی ضمن تقدیر از رامین چمنی بعنوان طراح و ایده پرداز این اثر و تیم حرفه ای ایشان از انجمن طراحان لباس هرمزگان متشکل از خانمها: دکترآزاده آریانا (سرپرست)، سارا پورتقی، مریم راهپیما و حلیمه دهقانی که از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای هرمزگان هستند بیان داشت: “برکانو “ که کاملا منطبق و هماهنگ با پوشش و لباس زنان هرمزگانی است پاسخی عالمانه و خلاقانه به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و تبدیل تهدید به فرصت است.

رییس کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا هرمزگان در خصوص ویژگی های (برکانو) بیان کرد: همانگونه که از نام این طرح مشخص است این محصول الهام گرفته از برقه زنان و دختران هرمزگانی است که با ایجاد تغییرات اصولی و حفظ ماهیت زیبایی و بهداشتی آن به محصولی مناسب و تشویق کننده برای شرایط فعلی جامعه تبدیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: (برکانو) کاملا قابل شستشو و استفاده مکرر هست و رویه بیرونی آن از تزیینات و دست دوزی های هرمزگانی که از تنوع فراوان برخوردار است استفاده شده و بیش از ده طرح مختلف با ترکیب، تزیینات و رنگ های مختلف برای ذائقه های مختلف تولید شده است.

وی افزود: هنرمندان هرمزگان در رشته های مختلف برای این ایام برنامه های مختلفی در فضای مجازی جهت تشویق مردم برای در خانه ماندن زیر نظر کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی مبارزه با بیماری کرونا تولید و از طریق رسانه های جمعی منتشر شده است.

ساعت: ۰۵:۳۳ بعد از ظهر – ۹۹/۰۱/۰۷

Visits: 55

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *