صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

رشد ۳ برابری میزان خطوط انتقال گاز تا پایان دولت تدبیر و امید

مدیر عامل شرکت گاز هرمزگان خبر داد:

رشد ۳ برابری میزان خطوط انتقال گاز تا پایان دولت تدبیر و امید

خطوط انتقال گاز

میزان سرمایه گذاری در حوزه گازرسانی قبل از این دولت به روستاها ۹۰ میلیارد ریال بود که در دولت تدبیر و امید با رشد ۱۸ برابری، این بودجه به میزان یک هزار و ۶۲۰ ریال ارتقاء یافت.

به گزارش صدف نیوز، مدیر عامل شرکت گاز استان هرمزگان ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت:  میزان سرمایه گذاری  در حوزه گازرسانی قبل از این دولت به روستاها ۹۰ میلیارد ریال بود که در دولت تدبیر و امید با رشد ۱۸ برابری، این بودجه به  میزان یک هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال ارتقاء یافت.

فواد حمزوی، بیان کرد: در بخش گازرسانی شهری نیز در استان هرمزگان حدود ۱۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده بود که این سرمایه گذاری با رشد بیش از ۱۴ برابری به یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه  گازرسانی در بخش صنایع در دولت تدبیر و امید نیز اشاره و افزود: میزان  سرمایه گذاری در خصوص جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی بیش از ۶ برابر و  باعث افزایش ظرفیت جایگزینی گاز طبیعی به میزان دو میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب در ساعت شده و در این زمینه در دولت یازدهم و دوازدهم  تعداد صنایعی که از گاز طبیعی استفاده می کنند حدود ۸ برابر شده، به نحوی که بیش از ۹۸ درصد گاز مصرفی استان هرمزگان، در بخش صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در خصوص  برنامه های شرکت گاز استان هرمزگان در زمینه گازرسانی به صنایع در سال ۹۹  تصریح کرد: گازرسانی به صنایع مستقر در شهر بندرعباس و شهرستان های حاجی آباد، رودان، پارسیان و بندرخمیر از برنامه های این شرکت در سال جاری است.

حمزوی به  میزان خطوط انتقال گاز اشاره و تصریح کرد: تا پایان دولت تدبیر وامید مجموع خطوط انتقال اجرا شده  به ۱۴۳ کیلومتر  خواهد رسید و شاهد رشدی حدود سه برابری نسبت  به مدت زمان قبل خواهیم بود و هم چنین برنامه های بزرگی در بخش اجرای خطوط انتقال گاز با پیگیری شرکت گاز استان هرمزگان از طریق شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران  شامل ۲۰۰ کیلومتر خطوط  ۴۲ اینچ  شهرستان های میناب، سیریک و جاسک،۵۰ کیلومتر خط ۳۰ اینچ  قشم جهت تامین گاز مورد نیاز خانوار و صنایع شهرستان قشم،۱۳کیلومتر خط  ۱۶اینچ منشعب از خط ۳۰ اینچ قشم به منظور تامین گاز مورد نیاز شهرک صنعتی خلیج فارس بندرعباس و۹۲ کیلومتر خط  ۵۶ اینچ بندرگرزه به منظور تامین گاز شهرستان بندرلنگه و خوشه کوهیج-جناح، در دست اقدام است.

حمزوی تصریح کرد: از سال ۹۲ تاکنون نیز پروژه های مختلفی در سایر حوزه های مرتبط با گازرسانی از جمله  HSE، بازرسی فنی، بهره برداری، اندازه گیری، تحلیل سیستم ها، پژوهش و فناوری و… با اعتباری بالغ بر ۶۲۵ میلیارد ریال داشته ایم که  که این سرمایه گذاری  نشان دهنده رشد بیش از ۶ برابری میزان سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید  در این بخش ها بوده است.

ساعت: ۱۰:۴۵ بعد از ظهر – ۹۹/۰۶/۰۴

Visits: 79

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *