شماره مجوز: 83030

بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از نیروگاه ها و ظرفیت های صنعت برق استان هرمزگان

بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از نیروگاه ها و ظرفیت های صنعت برق استان هرمزگان

بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس از استان هرمزگان

در پی کاهش تولید برق و اعمال خاموشی های برنامه ریزی شده از سوی وزارت نیرو در ساعات پیک مصرف در کشور و استان، که مشکلاتی را در استان هرمزگان به همراه داشت و با توجه به گرمسیر بودن این استان که زندگی بدون برق برای مردم سخت و غیر قابل تحمل است و موجب نارضایتی مردم گردید، اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جهت بررسی وضعیت و بازدید از نیروگاهها و ظرفیت های صنعت برق هرمزگان به این استان سفر کردند.

به گزارش صدف نیوز، عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای کمیسیون با استقبال احمد مرادی نایب رئیس این کمیسیون و مدرس معاون عمرانی استاندار جهت بازدید از نیروگاه های بندرعباس و قشم و پالایشگاه‌های بندرعباس، ستاره خلیج فارس و گورزین قشم و برگزاری نشست با مدیران پالایشگاهی و صنعت برق وارد بندرعباس شدند.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس به همراه طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور، سجادی معاون منابع انسانی شرکت مادر تخصصی توانیر، مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان و سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از این نیروگاه بازدید و نشستی را در راستای رفع مشکلات صنعت برق در حوزه نیروگاهی برگزار کردند.

در ابتدای نشست مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق استان ضمن بیان گزارشی از نیروگاه‌های در حال بهره‌برداری در استان، پروژه‌های نیروگاهی در حال ساخت و چالش‌های پیش روی تولید برق در استان هرمزگان را در جلسه مطرح و برنامه‌های پیشنهادی در بخش تولید را بیان نمود.

وی در ادامه تاکید کرد: بهینه سازی بخش تولید، نیاز به تخصیص بودجه مناسب جهت بازسازی نیروگاه‌های فرسوده و همچنین تأمین گاز با فشار مناسب برای کم تر شدن استهلاک تأسیسات و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی نیروگاه‌های حرارتی در زمستان دارد.

ساعت: ۰۹:۱۳ بعد از ظهر – ۱۴۰۰/۰۳/۰۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *