سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

سواحل مکران به مرکز اقتصادی تبدیل خواهد شد

آیت‌الله رئیسی در جمع مردم جاسک:

سواحل مکران به مرکز اقتصادی تبدیل خواهد شد

سخنرانی رییس جمهور در جاسک

رییس جمهور در اجتماع مردم شهرستان جاسک استان هرمزگان طی سخنانی بیان کرد: اقتصاد دریا مسئله بسیار مهمی است و می‌توان کارهایی انجام داد که اقتصاد دریا فعال شود، امروز یکی از برنامه‌های مهم دولت تبدیل کردن سواحل مکران به مرکز اقتصادی، رونق تولید و داد و ستد برای کشور است.

به گزارش صدف نیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی افزود: آنقدر استعداد در سواحل مکران وجود دارد که می‌تواند این نقطه را به نقطه مهم راهبردی اقتصادی توریستی و تجاری تبدیل کند.

‌وی گفت: از سرمایه‌گذاران برای حضور در منطقه جا‌سک دعوت می‌کنیم و امنیت سرمایه‌گذاری را در این منطقه تضمین می‌کنیم‌.

سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: امروز ملت ایران در مقابل تمامی دنیا می تواند که بگوید ۴۳ سال توطئه و دشمنی دشمنان، تحریم و تهدید دشمنان، محاصره اقتصادی و جنگ نظامی نتوانسته است ما را از اهداف بلندمان باز بدارد و ما همچنان بر آرمان‌ها و اهداف بلندمدت تاکید می کنیم.

رییس جمهور با اشاره به مسائل و مشکلات شرق هرمزگان اظهار داشت: استاندار هرمزگان تیمی را به صورت ویژه و خاص تشکیل خواهد داد که نکات مورد نظر مردان و زنان این منطقه که در جهت رفع محرومیت‌های منطقه است، مورد پیگیری قرار بگیرد.

آیت الله رئیسی خطاب به مردم جاسک که در این هوای گرم و در این اجتماع باشکوه شرکت کردند، گفت: برای من افتخار بود که در خدمت شما عزیزان و بزرگواران باشم، پیشرفت و آبادانی سیریک و بشاگرد و مناطق مختلف شرق هرمزگان، همه در دستورکار ما است.

وی خطاب به مردمی که ‌می‌خواستند سلامشان به رهبر معظم انقلاب برسد تصریح کرد: همه شما مایه افتخار کشور و نظام هستید و من از سوی رهبر معظم انقلاب نمایندگی دارم که سلام ایشان را خدمت شما تقدیم کنم و بگویم که ایشان دلشان برای شما می‌تپد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: من باید زودتر از این توفیق پیدا می‌کردم که در جمع شما مردم خونگرم و بزرگوار شهرستان جاسک می‌رسیدم که امروز این توفیق حاصل شد.

رییس جمهور در خصوص گرامیداشت هفته بسیج گفت: فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب کافی بود برای اینکه شان و جایگاه بسیج را بیشتر بدانیم و بدانیم که بسیج شجره طبیه ای است که برای کشور و مردم عزیز کشورمان افتخار آفریده است.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: امروز خدمات بسیج و خدمات رسانی آنان و سختی‌هایی که در کنار مردم داشتند، را همه دیده‌اند و همه شاهد حضور بسیج در مواقع بحران و سختی‌ها از جمله زلزله، سیل و کرونا بوده‌اند.

وی بیان داشت: بسیجیان ما در مبارزه با ویروس کرونا نیز در کنار محرومان، مستضعفان و شهر و روستا خدمت کرده و می‌کنند.

رییس جمهور گفت: از ارتش و همه نیروهای مسلح باید صمیمانه قدردانی کنم، شما مردان و زنان با بصیرت و با غیرت نشان دادید که مرزبانان با بصیرتی برای کشور هستید.

جاسک یکی از ۶ شهرستان بندری هرمزگان است که به علت واقع شدن در انحنای جغرافیایی استان و مجاورت با دریایی مکران و تنگه هرمز همواره دارای اهمیت بوده و در فاصله ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس واقع شده است.

مَکُران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از رأس‌الکوه در غرب جاسک تا جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است.

بارها در صحبت های رهبر معظم انقلاب و همچنین برخی از فرماندهان نظامی ارشد در سالهای اخیر به توسعه سواحل مکران که نقطه اتصال کریدور شمال- جنوب است، مورد تاکید قرار گرفته است.

ساعت: ۰۷:۵۴ بعد از ظهر - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

Views: 208

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *