سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

اجرای ۹۲ درصدی طرح «نجما» در هرمزگان از افتخارات مخابرات است

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان:

اجرای ۹۲ درصدی طرح «نجما» در هرمزگان از افتخارات مخابرات است

نشست خبری مخابرات هرمزگان

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان در نشستی خبری که به مناسبت ۲۷ اردیبهشت‌ماه روز ارتباطات برگزار شد، از راه اندازی ۴۳ سایت  ۴G طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، مهندس حسن هاشمی یکی از اقدامات مفید سال گذشته را افزایش تکنولوژی ۴۳۰ سایت از ۳ جی به ۴ جی و غیره اعلام و اضافه کرد: «تکنولوژی حدوداً ۷۳ روستا افزایش دادیم و موفق به اعزام و راه‌اندازی ۲۱ سایت شهری در این زمینه شده‌ایم».

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان با بیان اینکه تعداد روستاهای دارای ارتباط در استان به یکهزار و ۴۱۲ مورد رسیده است، گفت: «طی یک سال گذشته در زمینه پروژه‌های مناطق کمتر توسعه ‌یافته {USO}، ۲۳ سایت جدید راه‌اندازی شده و ۷۳ سایت تکنولوژی‌شان ارتقا یافته است».

مهندس هاشمی ضمن تشریح عملکرد سال ۱۴۰۲ مخابرات منطقه هرمزگان گفت: «مخابرات استان در بحث توسعه پایدار نیازمند توسعه اقتصاد دیجیتال است که امیدواریم بتوانیم تکالیفمان را در این راستا به سرانجام برسانیم».

وی با اشاره به شناسنامه ارتباطی استان طی یک سال گذشته، بیان کرد: «حدود یکهزار و ۴۱۲ روستا و ۳۶۳ هزار تلفن ثابت در استان است که به مردم خدمات ارائه می‌شود. از طرفی، هم‌زمان با این موضوع توانستیم ۸۴ هزار سرویس ADSL و ۱ هزار و ۸۰۰ سرویس VDSL با شاخص ضریب نفوذ تلفن ثابت و حدود ۱۰ هزار سرویس FTTH با ضریب نفوذ شهری و بین‌شهری را در استان داشته باشیم».

به گفته وی، طی یک سال گذشته، سهم بازار باند پهن در استان ۷۶ درصد به ثبت رسیده است.

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان ادامه داد: «در انتخابات سال گذشته، توانستیم ۹۸ درصد رای گیری صندوق‌ها را به صورت آنلاین انجام دهیم و امیدواریم این آمار را در انتخابات بعدی به صدرصد برسانیم».

این مقام مسئول افزود: «در حال حاضر ۴ هزار کیلومتر فیبر نوری بین‌شهری را داریم که ۲۰۹ شهر از این طریق در ارتباط هستند و ۹۲۴ سایت در این زمینه برقرار است که مشکلاتی مانند بارندگی‌ها و قطعی برق نیز پشتیبانی و نگهداری آن را سخت می‌کنند».

مهندس هاشمی با اشاره به اجرای طرح نجما {نهضت جهادی فیبر نوری شرکت مخابرات ایران} در استان گفت: «در این طرح که از افتخارات مخابرات محسوب می شود توانستیم پوشش ۹۲ درصدی استان را شاهد باشیم که شامل ۱۱ شهرستان است. در این راستا ۳۰ روستا دارای بالای ۵۰۰ خانوار برنامه داریم که تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرند».

مدیر مخابرات منطقه هرمزگان یکی از اقدامات مفید سال گذشته را افزایش تکنولوژی ۴۳۰ سایت از ۳ جی به ۴ جی و غیره اعلام و اضافه کرد: «تکنولوژی حدوداً ۷۳ روستا افزایش دادیم و موفق به اعزام و راه‌اندازی ۲۱ سایت شهری در این زمینه شده‌ایم».

وی از توسعه زیرساخت‌های روستایی در بشاگرد، جاسک، بندرعباس، حاجی‌آباد و میناب خبر داد و گفت: شرکت مخابرات با یک هزار و ۲۰۰ همکار و پشتیبانی پایدار، و اجرای پروژه های فیبر نوری جهت خدمت رسانی با استانداردهای تعیین شده، کاری متفاوت از دیگر شرکت ها انجام می دهند.

ساعت: ۰۶:۴۳ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

Views: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *