سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تا پایان تیرماه باید تمام زمین های طرح جوانی جمعیت واگذار شود

استاندار هرمزگان:

تا پایان تیرماه باید تمام زمین های طرح جوانی جمعیت واگذار شود

استاندار هرمزگان در جلسه ستاد جمعیت و فرزند آوری هرمزگان اظهار کرد: مهمترین برنامه کشور جبران پنجره جمعیتی و سیاست‌های غلط دهه‌ی هفتاد است.

به گزارش صدف نیوز، مهدی دوستی با اشاره به اهمیت تکریم و تشویق در طرح فرزندآوری، تأکید داشت: علاوه بر سیاست های تشویقی در نظر گرفته شده لازم است برنامه های تکریم خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر نیز با استفاده از تجربیات جهانی ارائه شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به گزارش مدیرکل مسکن و شهرسازی استان در خصوص واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت، افزود: با توجه به ۸۵۵۹ متقاضی ثبت نام شده، واگذاری ۱۸۶۵ قطعه ممکن است مردم را دچار تردید در اجرای طرح نماید و باید برای اطمینان خاطر مردم برنامه ریزی شود تا پایان تیرماه مابقی قطعات نیز بطور کامل واگذار شود.

دوستی همچنین مشوق های ویژه کارمندان دولت دارای سه فرزند و بیشتر را نیز مهم دانست و عنوان داشت: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند طرح دورکاری کارمندان باردار، کاهش ساعت کاری مادران دارای فرزند شیرخوار و سایر مشوق ها را بطور کامل انجام دهند.

نماینده عالی دولت در ادامه بر ایجاد مهدکودک ها ویژه فرزندان مادران شاغل و اولویت واگذاری منازل سازمانی به کارمندان دارای سه فرزند و بیشتر نیز تأکید کرد.

گفتنی است دراین نشست دانشگاه علوم‌پزشکی و ثبت احوال استان نیز گزارشی از وضعیت نرخ باروری، کاهش مرگ و میر زنان باردار بعنوان شاخص بین المللی توسعه، عملکرد مرکز نفس و نرخ رشد موالید استان به تفکیک شهرستان‌ها ارائه کردند.

ساعت: ۰۷:۵۸ بعد از ظهر - ۱۴۰۳/۰۳/۲۸

Views: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *