سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

دکتر روحانی: رسانه ها در توسعه فرهنگ جامعه بسیار نقش دارند

دکتر روحانی: رسانه ها در توسعه فرهنگ جامعه بسیار نقش دارند

نشست خبری دکتر روحانی

نشست خبری دکتر روحانی

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به عنوان آخرین برنامه دومین سفر استانی دولت تدبیر و امید در جمع خبرنگاران هرمزگانی حاضر و به سوالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

به گزارش صدف نیوز، رئیس جمهور در این نشست عنوان کرد: برای دولت بزرگترین دستاورد در سفرهای استانی دیدار چهره به چهره با مردم و شنیدن سخنان اقشار مختلف مردم است.

وی در ادامه با اشاره به طرح های مهم صنعتی و اقتصادی استان هرمزگان، بیان داشت: یکی از مهمترین این پروژه ها، اجرای فاز ۲ توسعه بندر شهید رجایی است که سال آینده تکمیل می شود و با اجرای آن شاهد تحولی بزرگ در صادرات و واردات کالا در کشور خواهیم بود.

عکس یادگاری خبرنگاران با رئیس جمهور

عکس یادگاری خبرنگاران با رئیس جمهور

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه پدیده قاچاق سوخت در سواحل جنوبی و مرزهای غربی کشور برا آزار می دهد و اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار داده است، دولت چه راهکار مشخصی برای مقابله با این مشکل دارد، بیان داشت: بحث قاچاق و این معضل را در جاهای دیگر هم داریم و در این استان در سطح بسیار بدی ما شاهد قاچاق سوخت هستیم.

وی عنوان کرد: بحث هدفمندی یارانه ها در اصل برای این بود که این مسائل تمام شود. در صورتی که قیمت حامل های انرژی طبق قانون برسد، مثلا حدود فوب خلیج فارس، آن وقت دیگر قاچاق نخواهد بود، چون قیمتها یکی می‌شود. اما با قیمتی که الان است مسلما این وسوسه های شیطانی برای قاچاق وجود دارد در این زمینه هم ستاد مبارزه با قاچاق باید فعال‌تر شود و هم دولت طرحی را مدنظر دارد که به هر حال اقدامی بکند که جلوی قاچاق گرفته شود. داریم رویش فکر و برنامه ریزی می‌کنیم.

دکتر روحانی اظهارداشت: مقامات محلی و هم مقامات کشوری باید برای مبارزه با قاچاق فعال شوند. من از فرهیختگان و علما هم تقاضا کردم که آنها هم در این زمینه فرهنگ سازی کنند و به مردم بگویند مسیر درست برای توسعه کشور اینها نیست. اینها به سود دیگران و به ضرر کشور است.

وی در مورد فعال شدن بازارچه های مرزی تاکید کرد: بازراچه های مرزی باید فعال شود. خودِ منطقه جاسک جزو منطقه ویژه خواهد شد با طرحی که ما داریم دنبال می‌کنیم و بازارچه های مرزی را فعال می کنیم. خودِ بازارچه‌ مرزی می تواند بخشی از قاچاق را مانع شود. البته یک بخش دیگر را بازارچه حل نمی کند باید اقدامات دیگری انجام دهیم.

رییس جمهور در مورد انتصاب زنان در مناصب دولتی حتی در سطح استانها بیان داشت: در دولت به وزرا و مسئولان دیگر هم تاکید کردم، واقعا در فرصت های اجتماعی هیچ تفاوتی نباید باشد. ما باید به تجربه و دانش و سوابق نگاه کنیم، کسی که بهتر می تواند مدیریت کند باید بیاید. البته خانم ها در زمینه علم و دانش پیشرفت بسیار خوبی داشته‌اند. الان در دانشگاه و در حوزه‌ها دوشادوش مردان جلو می روند. در دانشگاه که وضعشان بهتر از آقاپسرها است. اما در زمینه مدیریت نه ، در زمینه مدیریت هنوز باید فرصت بدهیم خانم ها رشد پیدا کنند.

وی در ادامه گفت: البته استاندار هرمزگان مشورت نیت برای انتخاب یک فرماندار زن دارد، گفتم اگر شایسته است چرا نگذارید، ما این فرصت را باید فراهم کنیم و خانم های ما این شایستگی را دارند، همانطور که در علم و دانش ، آموزش و پرورش، در بهداشت و درمان ، در دانشگاه ها و در حوزه های دینی و علمی فعال هستند در حوزه مدیریت هم باید حد شایستگی‌شان فعال باشند.

به گفته رئیس جمهور، در دولت خانم ها حضور دارند .خانم ها در مسئولیت هایی که دارند خوب فعال هستند. بخشی از مدیریت هایی که به خانم ها واگذار شده مثل موسسه استاندارد که یک خانم به عهده گرفته از مدیریت آن راضی هستیم. همه مدیران باید زمینه را فراهم بکنند، اصل بر شایستگی است. هم نسبت به جنسیت، هم قومیت و هم مذهب به هر حال کسی از اهل سنت است اگر شایستگی، لیاقت یا دانش دارد چرا از او استفاده نکنیم. یا قومیت خاصی است به هر حال هر قومیتی عرب، بلوچ، ترکمن و کرد است، چه فرقی می کند همه آنهایی که توانایی دارند باید از آنها بهره برداری شود.

وی در پایان گفت: از شما اصحاب رسانه قدردانی و تشکر کنم به خاطر اینکه شما رسانه ای ها در توسعه فرهنگ جامعه بسیار نقش دارید. شما در مبارزه با فساد که جزو اهداف این دولت است بسیار می‌توانید نقش داشته باشید. در مبارزه با قاچاق بسیار می توانید نقش داشته باشید. در اجرای همین سیاست های اخیر ابلاغی اقتصاد مقاومتی بسیار می توانید نقش داشته باشید و اساسا اصحاب رسانه باید واسطه بین دولت و مردم باشند. هم برنامه های دولت را برای مردم تشریح کنند، توضیح دهند، هم نظرات و هم نقدهای مردم را منتقل کنند.

گفتنی است در پایان این نشست، خبرنگاران هرمزگان با رئیس جمهور عکس یادگاری گرفتند.

Views: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *