سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

ماه رمضان فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ نماز است

استاندار هرمزگان:

ماه رمضان فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ نماز است

استاندار هرمزگان ماه رمضان را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ نماز جماعت دانست.

به گزارش صدف نیوز، جاسم جادری در نشست شورای اقامه نماز استان هرمزگان با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ اقامه نماز، عنوان کرد: اهمیت نماز مورد تاکید بزرگان دین اسلام بوده و نماز ستون دین است و باید برای نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز تلاش کنیم.

وی ادامه داد: در ایران اسلامی اکثریت مردم مسلمان به مسائل عبادی از جمله نماز توجه دارند اما با این وجود این مقوله نیازمند کار فرهنگی بیشتر است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برپایی نماز جماعت دارای تاثیرات فراوان و انعکاس مطلوبی است، اظهار داشت: ادارات و دستگاه های اجرایی باید نسبت به برپایی نماز جماعت توجه بیشتری داشته باشند و در این خصوص باید بیشتر کار کنیم.

جادری تصریح کرد: حضرت امام حسین (ع) در میدان جنگ در روز عاشورا، نماز را به جماعت اقامه کرد و هم اکنون ما نباید به راحتی از نماز بگذریم.

وی با تاکید بر ضرورت انجام کار تبلیغی در نهادینه سازی فرهنگ نماز جماعت، افزود: اگر وضعیت اقامه نماز درست شود، جامعه هم درست می شود و با توجه به فرصت خوبی که در ایام ماه مبارک رمضان در پیش است باید در این عرصه کار تبلیغی خوبی انجام شود تا مردم را به سوی نماز تشویق کنیم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: باید ضرورت برپایی نماز جماعت به خوبی برای مردم تبیین شده و همچنین آسیب شناسی مناسبی در این خصوص صورت گیرد تا به ترویج فرهنگ نماز کمک کند.

Views: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *