سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

آغاز شمارش معکوس برای رفع مشکلات نشریات هرمزگان

۹ مصوبه حاصل نشست مدیران مسوول نشریات با استاندار هرمزگان

مطبوعات هرمزگان

مطبوعات هرمزگان

شمارش معکوس برای مرتفع نمودن مشکلات نشریات هرمزگان با تصویب نه موضوع در دیدار مدیران مسوول با استاندار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات استان هرمزگان،  فاطمه رکن الدینی مدیر عامل خانه با اعلام این خبر گفت: در نشستی که با حضور استاندار ، معاونین و مدیران کل دستگاههای مرتبط با مشکلات حوزه رسانه استان برگزار شد ، به سرمایه گذار راه اندازی چاپخانه فرصت سه ماهه داده شد که اقدامات اساسی در این زمینه انجام دهد.وی اضافه کرد: چنانچه سرمایه گذار به تعهدات خود در مدت مقرر عمل نکند مراحل قانونی انجام و پس از خلع ید واگذاری آن به فرد واجد شرایط دیگری انجام خواهد شد . مدیرعامل خانه مطبوعات بیان داشت: فاز اول مسکن خبرنگاران نیز که در قالب تعاونی مسکن در حال انجام بود در فرصت یکماهه توسط اداره کل راه و شهرسازی به طور مستقیم عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

رکن الدینی به مهمترین مشکل مطبوعات استان که همان عدم پرداخت به موقع مطالبات نشریات از دستگاه های دولتی است اشاره کرد و اظهار داشت : در این خصوص نیز خانه مطبوعات مکلف شد ظرف مدت یک هفته لیست مطالبات نشریات را به روابط عمومی استانداری تحویل و نسبت به پرداخت آن در اسرع وقت پیگیری لازم راانجام دهد.

وی اضافه کرد: در صورت عدم پرداخت ، مقرر شده است که از سرجمع اعتبارات دستگاه های کسر شود. مدیر عامل خانه مطبوعات هرمزگان از بهره برداری از فضای کتابخانه مرکزی شهدا به خانه مطبوعات هرمزگان پس از تهیه و ارائه طرح توجیهی به استانداری خبر داد و افزود: خانه مطبوعات با بهره برداری از این فضا می تواند مشکلات بسیاری از نشریات محلی و خبرگزاری ها که با مشکل مکان استقرار مواجهند را مرتفع نماید.

رکن الدینی با بیان اینکه با اصل واگذاری زمین از سوی مسکن و شهرسازی برای احداث فرهنگسرای رسانه نیزموافقت شده گفت: پس از ارائه طرح زمین مربوطه در اختیار خانه مطبوعات قرار خواهد گرفت.

وی همچنین یکی دیگر از معضلات مالی نشریات استان را پرداخت مالیات دانست و افزود: طبق مصوبه موجود مطبوعات از پرداخت هر گونه مالیات معافند اما مشاهده می شود برخی از ادارات نسبت به این کار اصرار داشته و بسیاری از مناقصات ، آگهی ها و حتی گزارش های ویژه را مشمول مالیات می دانند.

رکن الدینی ادامه داد : در این خصوص مصوب شد که در جلسه ای سه جانبه با حضور معاون برنامه ریزی استاندار ، مدیر کل امور مالیاتی استان و نماینده خانه مطبوعات نحوه اخذ مالیات از مطبوعات استان بررسی و ظرف یک هفته تعیین تکلیف شود.

همچنین رکن الدینی در ادامه به فاز دوم مسکن خبرنگاران اشاره  و خاطر نشان کرد: متقاضیان واجد شرایط مدارک خود را به خانه مطبوعات ارائه نمایند تا نسبت به واگذاری مسکن مهر آماده تحویل اقدام شود.

مدیر عامل خانه مطبوعات از معرفی ۵۰ نفر از اعضای خانه مطبوعات به بانک عامل جهت دریافت تسهیلات خرید کالای منزل خبر داد و افزود: اعضای خانه مطبوعات می توانند جهت ثبت نام به خانه مطبوعات مراجعه نمایند . رکن الدینی دیدار مدیران مسوول با استاندار هرمزگان را نقطه امید و سر آغاز برای مرتفع نمودن چالش های حوزه رسانه در استان عنوان کرد و گفت: طبق توافقات  انجام شده این نشست ها حداقل هر فصل برگزار خواهد شد و در هر جلسه ای به تفکیک موضوعات سایر رسانه ها مانند خبرگزاری ها ، مطبوعات کشوری و غیره مطرح خواهد شد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد : خانه مطبوعات با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوول روابط عمومی جدید استانداری بتواند در تعامل مثبت مشکلات حوزه مطبوعات و خبرنگاران را مرتفع نماید.

Views: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *