سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها

حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با روسای انجمن های فرهنگی – هنری ، هنرمندان فعال و جمعی از پیشکسوتان هرمزگان گفت: حمایت قاطع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدیران کل در استان ها باعث ثبات فضای فرهنگی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، محمد مهدی احمدی ضمن تاکید بر توجه خاص وزارت و به ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تقویت ظرفیت ها و استعدادهای استان های کشور افزود: مدیران کل در استان ها بر اساس شاخص های مشخص و طی بررسی های متعدد انتخاب می شوند و به جرات می توان گفت هم اکنون توانمندترین افراد طی این مدت در استان های مختلف منصوب و معرفی شده اند.

وی اظهار داشت: برای انتخاب مدیر کل استان هرمزگان نیز بیش از ۱۰ گزینه معرفی و در یک پروسه شش ماهه مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت علیرضا درویش نژاد با اتکا به توانمندی ها و صلاحیت های فردی بیشترین امتیاز را کسب کرد.

مدیر کل امور استان ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت مادی و معنوی از مدیران کل را از تکالیف ذاتی وزارتخانه دانست و یاد آور شد:‌ وزارتخانه برای اهالی فرهنگ و هنر جایگاه ویژه ای قائل است و یکی از شاخص های اصلی انتخاب مدیر کل در استان ها ذوق هنری و سواد فرهنگی و در نهایت مقبولیت در نزد هنرمندان است که درویش نژاد از همه این فاکتورها برخوردار بودند.

احمدی اذعان داشت: همه هنرمندان جز خانواده فرهنگ و ارشاد هستند و وظیفه اصلی یک مدیر به نتیجه رساندن ماموریت های محوله از سوی دولت و وزارت می باشد و اعمال سلیقه شخصی نباید بر این تکلیف غالب شود.

وی بر حفظ شان و منزلت هنرمندان تاکید کرد و گفت: هنرمند پول و اعتبار نمی خواهند، هنرمند در مرحله اول حریم و حرمت می خواهد و در این صورت است که با تمام وجود کار می کند و مدیری می تواند در حوزه فرهنگ موفق باشد که درک و تجربه خوبی از هنر و فضای هنرمندان و اهالی فرهنگ داشته باشد.

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: نگاه امنیتی در حوزه فرهنگ و هنر نتیجه نمی دهد و با شیوه های امنیتی نمی توان برنامه مناسبی را تولید و عرضه کرد و مدیری موفق است که فضایی از تعامل، گفتگو و مشورت ایجاد کند که هرمزگان به خوبی توانسته با انتخاب مشاوران متعدد و آگاه در این مسیر پیشرو باشد.

این مقام مسئول به تشریح سیاست های وزارت در خصوص استان پرداخت و افزود:‌توجه به توانمندی های فرهنگی و هنری استان ها اولویت اول است و بر خلاف گذشته توجه از مرکز به سمت استان ها چرخش داشته به گونه ای که تمام گروه های اعزامی به خارج از کشور، بلا استثنا از استان ها انتخاب شده اند و برای اولین بار ۲۰ گروه موسیقی و هنری از ۲۰ استان برای برنامه های نوروزی به نقاط مختلف دنیا رفته اند.

احمدی عنوان کرد:‌اجازه نمی دهیم کسی به نام استانی بودن مورد تحقیر و تضعیف قرار گیرد زیرا معتقدیم اگر توانمندی هایی هم در مرکز وجود دارد به واسطه فعالیت و حضور هنرمندان و گروه های هنری و فرهنگی سراسر کشور است.

وی به مشکلات و کمبودهای مالی و اعتباری در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت های لازم تا حد ممکن صورت می گیرد اما در چنین شرایطی که با تنگنا مواجه هستیم اعتقاد به اجرای برنامه های مشارکتی داریم و این مشارکت و تعامل باعث تاثیرگذاری گسترده تر حوزه فرهنگ بر دیگر بخش ها و افزایش آگاهی و اطلاعات سایر دستگاه ها و موسسات به مسائل فرهنگی و هنری می شود.

مدیر کل امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برگزاری هفته های فرهنگی استان ها در تهران برای سال آینده برنامه ریزی شده است و استان هرمزگان نیز می تواند با تمام ظرفیت ها و توانمندی ها در این رویداد مهم شرکت کند.

احمدی انعقاد تفاهم نامه مشترک با معاونت های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از اهم برنامه های در دستور کار استان ها دانست و گفت: از سال آینده مقرر شده است که هر معاونت تفاهم نامه مجزا برای اجرای برنامه های مختلف در استان ها منعقد کند .

 این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تجلیل از مفاخر و پیشکسوتان حوزه های مختلف فرهنگ و هنر باید از اولویت های برنامه های هر استان باشد و پیگیر هستیم هر چه زودتر شعبه انجمن مفاخر در استان هرمزگان نیز تاسیس گردد.

در این جلسه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از فعالیت های شش ماهه ارائه و روسای انجمن های مختلف و پیشکسوتان دغدغه های و مسائل حوزه تخصصی خود را مطرح کردند .

Views: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *