سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

افزایش ۵۰ درصدی یارانه‌ها در نمایشگاه بیست و نهم کتاب تهران

افزایش ۵۰ درصدی یارانه‌ها در نمایشگاه بیست و نهم کتاب تهران

همایون امیرزاده

همایون امیرزاده

برای نخستین بار مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از افزایش ۵۰ درصدی یارانه‌های خرید کتاب در نمایشگاه امسال خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان تعلق خواهد گرفت.

به گزارش صدف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، همایون امیرزاده از افزایش ۵۰ درصدی یارانه‌های خرید کتاب در این دوره نمایشگاه خبر داد و گفت: در بحث سیاست‌های یارانه‌ای که هر سال در نمایشگاه کتاب تهران اجرا می‌شود امسال اجرای سیاست تجمیع یارانه ها مورد توجه قرار می گیرد و نظر به هماهنگی‌ها و اقدامات لازم در جذب منابع، در بیست و نهمین دوره از نمایشگاه کتاب تهران میزان منابع یارانه به منظورحمایت از اقشار گوناگون برای خرید کتاب ۵۰ درصد افزایش خواهد داشت.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارایه یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان را یکی از بخش‌های جدید در این دوره از نمایشگاه کتاب دانست و عنوان کرد: برای نخستین بار یارانه خرید کتاب به دانش‌آموزان تعلق خواهد گرفت. همچنین پیش‌بینی شده تا سقف ارایه یارانه‌ها به دانشجویان تا سقف ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

امیرزاده توضیح داد: در بن های خرید کتاب اختصاص یافته به دانشجویان معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۴۰ درصد و دانشجو ۶۰ درصد از مبلغ را پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: همچنین برای اولین در بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب به اشخاص حقیقی و حقوقی یارانه خرید کتاب تعلق خواهد گرفت و اساتید و اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها، طلاب درس خارج و دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز می‌توانند از تسهیلات ارایه شده در این بخش استفاده کنند.

همایون امیرزاده از طرح حمایت از کتابخانه‌های تخصصی غیر دولتی خبر داد و گفت: طرح دیگری نیز در دستور کار قرار دارد که به تجهیز کتابخانه‌های تخصصی غیر دولتی می‌پردازد. جزئیات این طرح نیز در دست بررسی است و به زودی طرح نهایی به شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه ارسال می‌شود.

وی افزود: امیدواریم با ارایه این تسهیلات از طریق ارایه یارانه‌های خرید کتاب فرصتی را برای اقشار مختلف به منظور حضور در نمایشگاه و خرید کتاب ایجاد کنیم. البته پس از تصویب این طرح‌ها در شورای سیاست‌گذرای، زمان و شرایط ثبت نام اعلام خواهد شد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

Views: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *