سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

شناسایی مجرمان سایبری در هرمزگان توسط سازمان اطلاعات سپاه

شناسایی مجرمان سایبری در هرمزگان توسط سازمان اطلاعات سپاه

روابط عمومی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، در اطلاعیه ای اعلام کرد: طبق اعلام مرکز بررسی های جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پاسدارن بیش از ۴۵۰ نفر از مدیران و گردانندگان صفحات، کانال ها و گروه های ضد فرهنگی و ضد دین در شبکه های اجتماعی در سطح کشور برخورد قضایی صورت گرفت که بخشی از این پروژه نیز توسط سازمان اطلاعات سپاه امام سجاد (ع) انجام شده است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در این اطلاعیه آمده است: براساس بررسی های انجام گرفته و رصد انجام شده تعدادی از صفحات و کانال های فعال در فضای مجازی استان هرمزگان که به انتشار محتوای ضد فرهنگی و ضد دینی مبادرت می کردند شناسایی شده و با صدور دستور قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس با مدیران آنان برخورد شد.

در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: تاکنون با تعدادی از مدیران صفحات ضد فرهنگی تلگرام و اینستاگرام در استان که صفحات آنها مربوز به آتلیه های عکاسی، مزون های لباس، آرایشگاه های زنانه هرمزگان بود و تصاویر مبتذل مدل های خانم خود را در اینترنت منتشر می کردند، برخورد قضایی انجام گرفته است.

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: ترویج ابتذال فراگیر با رواج مدلینگ حرفه ای و با هدف عادی سازی بی بند و باری، تولید و تبلیغ پوشش های خلاف عرف جامعه ایرانی و لباس های نیمه عریان در فضای اجتماعی، ایجاد جذابیت برای دختران و پسران جوان جهت حضور موثر در این فرایند از طریق پیشنهادات فریبنده کسب درآمد، کسب شهرت و ارضای شهوات و حمایت رسانه ای و تبلیغی خارج کشور از مدل های حرفه ای، ستاره سازی و تشویق افراد غیر حرفه ای به ورود به این چرخه برای بالا بردن مصرف تولیدات تبلیغ شده از اهداف عمده مدیران صفحات ضد فرهنگی و دینی در تلگرام و اینستاگرام است.

در این اطلاعیه همچنین اظهار شده است: برخورد با این افراد و گروه در راستای پروژه عنکبوت ۳ مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری سپاه پاسدارن می باشد که با هدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی، دفاع از هویت ملی و اسلامی و سالم سازی محتوای ناسالم برای نوجوانان، جوانان و خانواده های ایرانی و زمینه سازی برای استفاده از فرضت های اینترنت انجام می شود.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: برخوردها با افراد و جریان های ضد فرهنگی و هنجارشکن در حوزه پیام رسان های تلفن همراه به خصوص تلگرام و اینستاگرام با جدید در دستور کار قرار دارد.

این اطلاعیه می افزاید: از آنجایی که اطلاعات مردمی، پیرامون موضوعات اشاره در اجرای پروژه عنکبوت نقش بسیار موثری داشته است. مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری آماده دریافت گزارش های مردمی، پیرامون موضوعات اشاره شده در این اطلاعیه می باشد لذا هموطنان عزیز می توانند گزارش های خود را از طریق سامانه تعاملی گرداب به آدرس(my.gerdab.ir) به این مرکز ارسال نمایند.

Views: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *