سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

طرح تحول سلامت موجب افتخار نظام جمهوری اسلامی است

استاندار هرمزگان:

طرح تحول سلامت موجب افتخار نظام جمهوری اسلامی است

دکتر جاسم جادری

دکتر جاسم جادری

استاندار هرمزگان در بیست و پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور ضمن تبریک دهه فجر اظهار داشت: در انقلاب اسلامی، تمامی امور باید برای مردم و در خدمت ملت باشد. کما اینکه خداوند نیز خود را خدای مردم معرفی می کند و از همین روست که مسئولان باید خود را قلباً مدیون مردم بدانند.

به گزارش صدف نیوز: دکتر جاسم جادری با بیان اینکه نام نیک وزیر بهداشت در جبهه ها و حضور در بشاگرد محروم، زبانزد عام و خاص است اظهار داشت: هرمزگان از یک محرومیت تاریخی رنج می‌برد و مربوط به این دولت و دولت‌های قبلی نیز نیست چرا که از ابتدا به دلیل موقعیت جغرافیای مورد بی‌توجهی و بی‌مهری واقع شده است.

دکتر جادری اظهار داشت: طرح تحول سلامت موجب افتخار نظام جمهوری اسلامی است چرا که در هیچ جای دنیا مشاهده نمی‌شود که در یک مقطع کوتاه، ۱۱ میلیون نفر را در مدت زمانی کوتاه بیمه کنند و این یک دستاورد جهانی در حوزه بهداشت بشر است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید، سه بیمارستان رودان، بستک و قشم در هرمزگان به بهره‌برداری رسیده است، افزود:‌ این در حالیست که در سال‌های گذشته که اوضاع دولت در بعد مالی بسیار بهتر از حال بود، هیچ بیمارستانی در استان به بهره‌برداری نرسید.

وی به مبحث اهمیت پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روحی اشاره و اضافه کرد: باید با توسعه آموزش‌های کاربردی، جامعه را به سمت و سوی پیشگیری برد.

جادری با بیان اینکه هرمزگان و هرمزگانی‌ها فقیر نیستند، یادآور شد: استان هرمزگان به اندازه هشت استان درآمد دارد و عمده درآمد این استان از دو محل مالیات ارزش افزوده و گمرکات است و از طرفی با وجود دو منطقه آزاد و پنج منطقه ویژه اقتصادی، هیچ کدام پاسخگوی مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم نیستند و پیشنهاد ما ساخت بیمارستان و مرکز درمانی برای پرسنل مشغول به کار در این مناطق است تا بقیه مردم هم از این نعمات بهره مند شوند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف محدود است، گفت: شرکت‌های صنعتی و پالایشگاه‌‌ها و سایر بخش‌های مهم خدماتی و تولیدی، متأسفانه به نقش و مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال استان به خوبی عمل نکرده‌اند.

Views: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *