سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

بهره برداری از ۹۴۱ پروژه همزمان با هفته دولت در سراسر هرمزگان

استاندار هرمزگان در نشست خبری خبر داد:

بهره برداری از ۹۴۱ پروژه همزمان با هفته دولت در سراسر هرمزگان

استاندار هرمزگان با اشاره به تعداد پروژه های هفته دولت امسال، افزود: در هفته دولت سال جاری ۹۴۱ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۸ هزار میلیارد ریال در سراسر هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست خبری که به مناسبت فرارسیدن هفته دولت برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، عنوان کرد: به همه کسانی که علاقه مندانه در دولت به مردم در این شرایط سخت و طاقت فرسا خدمت می کنند خدا قوت می گویم.

وی با اشاره به نیاز و ضرورت وجود رسانه ها و خبرنگاران در جامعه به منظور اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی، بیان کرد: اگر انتقال و انعکاس خدمات نباشد مردم از فعالیت ها و توفقیقاتی که در کشور در تمامی عرصه ها صورت می گیرند مطلع نمی شوند و این نشانگر نقش و جایگاه بی بدیل خبرنگاران، عکاسان و جامعه رسانی در کشور است.

جادری به وجود همدلی و همبستگی در میان سه قوه اشاره کرد و گفت: دولت معتقد است اگر بخواهد توفیقاتی داشته باشد در کنار قوه مقننه و همکاری با قوه قضاییه خواهد بود که تا کنون این نیز این همبستگی در میان قوا وجود داشته و امیدواریم که این همکاری و همبستگی همچنان مستمر باشد.

وی با اشاره به برنامه های هفته دولت امسال در هرمزگان، بیان داشت: برنامه های هفته دولت از پنچشنبه دوم شهریور ماه با میثاق با شهیدان در گلزارهای شهدای سراسر استان آغاز می شود.

جادری  با اشاره به تعداد پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت امسال در هرمزگان، افزود: در هفته دولت سال جاری ۹۴۱ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۸ هزار میلیارد ریال در سراسر هرمزگان به بهره برداری خواهد رسید که با وجود تمامی مشکلات و کمبود اعتبارات، تعداد پروژه های قابل افتتاح نسبت به هفته دولت سال گذشته در هرمزگان ۳۷ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی سال جاری مربوط به بخش مسکن، عمران شهری و روستایی با تعداد ۳۰۶ پروژه، حمل و نقل ۲۵۷ پروژه، بهداشت و سلامت ۱۱۱ پروژه، انرژی ۱۰۳ پروژه و آموزش ۹۵ پروژه است.

جادری ادامه داد: بیشترین تعداد پروژه های افتتاحی در شهرستان ها نیز به ترتیب مربوط به بندرعباس با ۲۶۶ پروژه، میناب ۱۱۵ پروژه، جاسک ۸۰ پروژه، بستک ۷۹ پروژه و حاجی آباد ۷۰ پروژه است.

وی به دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: تا سال ۹۲ تعداد یک هزار و ۶۲۷  روستا در استان برق سانی شده بود که طی چهار سال گذشته و تا ابتدای سال جاری این رقم به یک هزار و ۷۲۴ روستا افزایش یافته که با توجه به دور افتاده و صعب العبور بودن این روستاها در این حوزه دولت عملکرد خوبی داشته است.

استاندار هرمزگان رشد ۲۲ درصدی احداث بزرگراه، افزایش ۲۵ درصدی راه های آسفالت روستایی، رشد ۴۹ درصدی نوسازی کلاس های درس، افزایش ۵۷ درصدی واحدهای مسکن مهر تکمیل شده و افزایش ۱۴ درصدی جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب بهداشتی را از اهم دستاوردهای دولت طی چهار سال اخیر در هرمزگان برشمرد.

استاندار هرمزگان از آغاز احداث چهار سیلو در هرمزگان خبر داد و گفت: با پیگیری های فراوان چهار سیلو در هرمزگان که سه سیلو توسط بخش خصوصی و یک سیلو دولتی است احداث خواهد شد که محل احداث آنها در شهرک صنعتی ، بندر شهید رجایی و شهرستان حاجی آباد خواهد بود.

جادری به بزرگترین پروژه هفته دولت امسال اشاره کرد و افزود: پروژه خط تولید آهن اسفنجی صبا فولاد در بندرعباس با ۷۵۰ میلیارد تومان بزرگترین پروژه آماده افتتاح در هفته دولت امسال است.

وی به منابع درآمدی کشور اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در تاریخ کشور منابع مالیاتی و عوارض از منابع درآمدی نفتی پیش گرفته و این گامی موثر برای کاهش وابستگی اقتصادی به درآمد نفتی است زیرا دولت معتقد است که منابع کشوربه ویژه نفت متعلق به نسل های آینده است.

Views: 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *