سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس به بهره‌برداری رسید

فرهنگسرای گلستان بندرعباس

فرهنگسرای گلستان شهرداری بندرعباس در آیینی با حضور جمعی از هنرمندان و فرهنگ‌دوستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش صدف نیوز: عباس امینی‌زاده، شهردار بندرعباس در این آیین با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: تجلی افکار و معانی ارزشمند این شهیدان والامقام، وحدت دولت و مردم در سایه اطاعت از فرامین مقام عظمای ولایت، الهام‌بخش تلاش و روشنی بخش مسیری است که دستیابی به رشد، توسعه، اقتدار و سرافرازی کشور را به دنبال خواهد داشت.

عباس امینی زاده با اشاره به نگاه فرهنگی شهرداری بندرعباس، افزود: این پروژه به عنوان یکی دیگر از قطعات پازل فرهنگی شهر، توسط مجموعه معاونت امور زیربنایی و عمرانی شهرداری بندرعباس آماده بهره‌برداری است.

شهردار بندرعباس با تقدیر از حمایت‌های استاندار هرمزگان در اجرای پروژه‌های بزرگ شهری، خاطرنشان کرد: این فرهنگسرا که دارای ۸۰۰ متر مربع زیربنا در دو طبقه می‌باشد، جزو اقدامات عملی در تحقق شعارهای فرهنگی است.

امینی‌زاده اعتبار ساخت این پروژه را بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و از محل بودجه داخلی شهرداری عنوان کرد و گفت: سالن آمفی تئاتر و اجتماعات، مدیریت، قرائت خانه آقایان و بانوان، محل عرضه محصولات فرهنگی، چهار کلاس آموزشی، اطلاعات و غیره در این پروژه لحاظ شده است.

این مقام مسئول در ادامه نیز با تاکید بر احیای بافت ها فرسوده در شهر، گفت: همانطور که در زمان‌های مختلف شاهد بوده‌ایم، شهرداری تعداد قابل توجهی خیابان جدید در این بخش‌ها احداث کرده و تقریبا درصد بودجه‌ها به این بخش ها اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه این فرهنگسراها به اجراهای تئاتر، موسیقی، سایر رشته های هنری و همچنین همایش های مرتبط، اظهار کرد: در برنامه توسعه متوازن شهر، ساخت فرهنگسرا یکی از اهداف اصلی بده که اکنون شاهد بهره برداری از دومین فرهنگسرا بوده و بزودی نیز فرهنگسرای سوم مورد بهره بردداری قرار می‌گیرد.

شهردار بندرعباس افزود: در بودجه سال جاری نیز ساخت یک فرهنگسرا و دارالقرآن مرکزی شهر در نظر گرفته شده که بزودی پس از قطعی شدن زمین مورد نظر، ساخت آن آغاز می شود.

اضافه می‌شود، در هفته دولت سال ۹۷ تعداد ۷۳ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۴۶۴ میلیارد ریال توسط شهرداری بندرعباس به بهره‌برداری رسیده که تقاطع غیرهم‌سطح ابوموسی، فرهنگسرای گلستان، دو ساختمان اداری در محدوده منطقه دو، چند پارک محله‌ای و زمین ورزشی و سالن ورزشی چند منظوره جزو پروژه‌های شاخص به بهره‌برداری رسیده است.

اضافه می شود، حسین هاشمی تختی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و چند نفراز مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز در این آیین حضور داشتند.

Views: 391

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *