سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان

فولاد هرمزگان با ساخت گرید۵۰ CK که فولاد پرکربن حرارتی پذیر است و  به دلیل مقاومت در برابر سایش در ساخت ابزارها و قطعات در صنایع مختلف از قبیل قطعات اتومبیل و موتور ، قطعاتی مانند بوش و میلنگ، شافت‌ها و غلتک‌های صنعتی کاربرد دارد .درسومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، از بین ۶۱۵ محصول ، موفق به دریافت لوح و تندیس محصول برتر  گردید.

به گزارش صدف نیوز: علیرضا کاظمی  معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در حاشیه این جشنواره درباره دلیل انتخاب اسلب فولادی هرمزگان به عنوان محصول نو آور برتر گفت: این گرید در‌‌‌‌‌ کشور قبلا به صورت ریخته گری تک باری تولید می‌شده و برای اولین بار در شرکت فولاد هرمزگان به صورت صنعتی، ریخته گری پیوسته با ابعاد و اندازه اسلب تولید شده و محصول نهایی نیز کیفیت بهتری از سایر روش های تولید برخوردار بوده است.

به گفته وی، خوشبختانه با تکنولوژی تولید شرکت فولاد هرمزگان، تجربه فنی و روش تولید در فولادهرمزگان کاملا بومی شده است.

وی همچنین درخصوص میزان تولید این محصول و برنامه های شرکت برای  افزایش میزان تولید نیز گفت: برنامه ریزی خوبی در جهت تولید محصولات و گرید های استراتژیک و ویژه صورت گرفته و در سال جاری چندین محصول مورد نیاز صنایع کشور بومی سازی و کاملا تجاری شده است. این محصولات در هر تناژ تولید که مورد نیاز صنایع کشور باشد قابل تولید و عرضه به بازار هستند.

معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان درباره تفاوت این اسلب با دیگر اسلب های تولیدی نیز گفت: محصول نهایی این اسلب از کیفیت بهتری نسبت به سایر روش های تولید این محصول داشته و به دلیل پیوستگی و یکنواختی ساختار و همچنین خواص مکانیکی یکنواخت در محصول نهایی و کنترل ناخالصی در محصول، کاملا متمایز است.

کاظمی درباره صادرات اسلب فولادی این گرید نیز اظهار کرد: در حال بازاریابی به منظور صادرات این محصول هستیم و با توجه به سابقه خوب فولاد هرمزگان در صادرات محصولات فولادی، بازار صادراتی خوبی برای این گریدهای ویژه پیش بینی می شود.

به گفته وی، اغلب کشورهای صنعتی پیشرو در صنعت فولاد، توان تولید این محصول را دارند، اما فولاد هرمزگان با انجام بررسی های فنی و تکنولوژیکی به دانش فنی تولید این محصول دست یافته است.

سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با هدف معرفی شرکت‌های نوآور ۲۷ دی ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

Views: 10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *