سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

افتتاح بیمارستان صحرایی سپاه در بندرعباس

دکتر همتی: ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در هرمزگان در نظر گرفته شده است

بیمارستان صحرایی شهید فاطمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور سردار زارع معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه، سردار موسوی رئیس بهداری نیروی دریایی سپاه و دکتر همتی استاندار هرمزگان و دکتر فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش صدف نیوز، استاندار هرمزگان پس از افتتاح این بیمارستان صحرایی، عنوان کرد: در سطح استان هرمزگان ۳۰۰ تخت بیمارستانی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین این بیمارستان صحرایی که توسط مجموعه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس برپا شده، دارای ظرفیت ۵۰ تخت می‌باشد و از تجهیزات و امکانات مناسبی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا برخوردار است.

همتی تصریح کرد: مکان هایی به عنوان نقاهتگاه برای قرنطینه افراد درمان شده پس از ترخیص از بیمارستان در نظر گرفته شده تا دوران نقاهت خود را در آنها پشت سر بگذارند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همه مجموعه های مردمی، بخش خصوصی، بنگاه‌های اقتصادی، دستگاه‌های اجرایی، نیروهای نظامی و انتظامی و مراکز بیمارستانی و درمانی، تمام توان خود را برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در هرمزگان به کار گرفته اند.

وی اظهار داشت: با وجود در نظر گرفتن تمامی این امکانات، اما مهمترین نکته در راستای پیشگیری و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا رفتار فرهنگی مردم می باشد که دارای تاثیرات بسیار زیادی است.

همتی گفت: اگر همه ما توصیه‌های بهداشتی را رعایت و با خودداری از تردد غیر ضروری و مسافرت در خانه بمانیم، می توانیم سلامت خود و دیگران را تضمین و ویروس کرونا را شکست دهیم.

همه ظرفیت‌های درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت استان‌های ساحلی است

فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه نیز گفت: همه ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی نیروی دریایی سپاه را برای خدمت به مردم استان‌های ساحلی بسیج کرده‌ایم تا خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا سرعت یابد.

سردار سید علی موسوی جزایری در حاشیه افتتاح بیمارستان صحرایی شهید فاطمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پشتیبانی و مردم‌یاری یکی از وظایف نیروهای مسلح است و در همین راستا، نیروی دریایی سپاه با ظرفیتی که در درون خود دارد به کمک دستگاه‌های خدمت‌رسان در جهت مقابله با ویروس کرونا آمده است.

وی افزود: همه ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی نیروی دریایی سپاه در خدمت دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های ساحلی قرار دارد تا بتوانند خدمت‌رسانی به مردم را تشدید کنند.

فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه، در توضیح ظرفیت‌های بیمارستان صحرایی شهید فاطمی که در محوطه بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ایجاد شده است، عنوان کرد: این بیمارستان صحرایی ظرفیت ۵۰ نفر را دارد که دارای ۴ تخت مراقبت‌های ویژه نیز هست، اما این قابلیت را نیز دارد که توسعه بیشتری نیز پیدا کند.

سردار موسوی جزایری ادامه داد: امکانات ویژه بیماران کرونایی را نیز در این بیمارستان صحرایی متمرکز کرده‌ایم تا بتوانند خدمات هرچه بهتر و بیشتری به بیماران حاد تنفسی داشته باشند.

وی همچنین گفت: در استان گیلان نیز یک بیمارستان صحرایی با ظرفیت ۷۰ نفر و یک بیمارستان صحرایی نیز در برازجان بوشهر برپا کرده‌ایم تا در کنار ظرفیت‌های موجود در دانشگاه علوم پزشکی هر استان، تأمین‌کننده مازاد نیازهای مردم نیز باشد.

فرمانده بهداری نیروی دریایی سپاه ابراز امیدواری کرد: این بیمارستان هرگز مورد استفاده و نیاز مردم نباشد ولی با توجه به روند رو به تزاید مبتلایان به ویروس کویید ۱۹، این بیمارستان با هدف کمک به زیرساخت‌های درمانی استان ایجاد شده است تا در صورت نیاز سریعا در خدمت عموم قرار گیرد.

ساعت: ۰۷:۲۱ بعد از ظهر – ۹۸/۱۲/۲۷

Views: 37

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *