صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

۸۱ طرح برق رسانی در غرب هرمزگان به بهره برداری رسید

۸۱ طرح برق رسانی در غرب هرمزگان به بهره برداری رسید

با حضور مهندس حائری مدیر عامل شرکت توانیر، مهندس ارجمند مدیر عامل شرکت توزیع برق هرمزگان، جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسوولان ۸۱ طرح برق رسانی در غرب این استان به بهره برداری رسید.

به گزارش صدف نیوز، مدیر عامل شرکت توانیر در مراسم بهره برداری از این طرحها گفت: این پروژه های برق رسانی با صرف اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

ˈهمایون حائریˈ تصریح کرد: برق دار کردن چهار روستای بدون برق در شهرستان های بندرلنگه و بستک، اصلاح و نوسازی شبکه برق غرب هرمزگان، توسعه برق روستایی و برق رسانی به مجتمع های تازه ساخت روستایی از جمله پروژه های مورد بهره برداری در این منطقه است.

وی خاطرنشان شد: با اختصاص اعتبار مناسب برای شبکه های فرسوده برق در غرب هرمزگان مشکل کمبود ترانس و شبکه های فرسوده در این منطقه از ماه آینده برطرف خواهد شد.

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در مراسم بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به افت ولتاژ شدید برق در این منطقه گفت : بیشتر روستاهای غرب استان به علت فرسودگی شبکه های برق با این معضل روبه رو هستند.

ˈاحمد جباریˈ تاکید کرد: باید با تخصیص اعتبار مناسب و نصب دستگاه های ترانسفورماتور و تعویض شبکه، مشکل برق مردم غرب هرمزگان در کوتاهترین زمان ممکن برطرف شود و وزارت نیرو باید رفع این مشکل را در دستور کار خود داشته باشد.

قطعی برق و پایدار نبودن آن و همین طور نوسانات تابستانی جریان برق در شهرستان های غربی استان و عدم دسترسی مردم در شهرک های تازه تاسیس به امتیاز جدید برق از جمله مشکلاتی بود که جباری نماینده مردم غرب استان از آنها به عنوان عمده ترین مشکلات این حوزه یاد کرد.

لازم به ذکر است، در این مراسم فرمانداران هر سه شهرستان غربی هرمزگان (بستک، بندرلنگه و پارسیان) به بیان مشکلات خود در حوزه برق و انرژی پرداختند.

همچنین مدیر عامل شرکت توانیر به منظور ارزیابی مشکلات مردم در این منطقه بازدیدی میدانی با همراهی نماینده مردم غرب هرمزگان انجام داد.

بازدیدها: ۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *