صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تاکید استاندار هرمزگان بر پیگیری و رفع مشکلات و مطالبات پرستاران

تاکید استاندار هرمزگان بر پیگیری و رفع مشکلات و مطالبات پرستاران

مراسم روز پرستار در هرمزگان

مراسم روز پرستار در هرمزگان

مراسم تجلیل از پرستاران برگزیده استان هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با حضور دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان در سالن فارابی مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس برگزار شد.

دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان در این مراسم، عنوان کرد: خوشا به حال شما پرستاران که این روز و نام نیکوی حضرت زینب (س) برای همچون روزی یعنی روز پرستار مزین شده است، چرا که رسالتی که حضرت زینب (س) بر عهده داشت اکنون شما افتخار انجام آن را بر عهده دارید.

وی افزود: اگر پرستار نباشد زحمت پزشک هم هدر خواهد رفت، چرا که بعد از انجام هر گونه درمان یا عمل جراحی بیمار نیاز به مراقبت شبانه روزی دارد و پرستاران با بی خوابی های شبانه و سختی کار و همدردی با بیماران این کار سخت را به دوش می کشند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: اگر پرستاران با نیت خیر و برای رضای خدا کار کنند اجر معنوی کار خود را خواهند گرفت و مطمئن باشند مشکلات خودشان هم حل خواهد شد.

جادری با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح تحول در نظام سلامت توسط دولت تدبیر و امید، بر پیگیری و رفع مشکلات و مطالبات پرستاران در استان هرمزگان تاکید کرد.

دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت روز پرستار به پرستاران استان گفت: یکی از موضوعات مهمی که دانشگاه علوم پزشکی پیگیر آن خواهم بود پرداخت مطالبات پرستاران مبتنی بر عدالت است که این امر موجب رضایتمندی بیشتر در بین پرستاران خواهد شد.

شکاری افزود: مطمئن باشید بنده به عنوان نماینده وزیر محترم بهداشت و استاندار هرمزگان در استان به جد پیگیر مشکلات بخش پرستاری خواهم بود و در جلسه اجلاس روسای دانشگاهها در چند روز آینده که یکی از موضوعات آن بحث پرداخت مطالبات پرستاران مبنی بر عملکرد است شرکت خواهم کرد و مطالبات به حق پرستاران استان پیگیری خواهم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: امسال مصادف است با آکادمی شدن رشته پرستاری و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جهت ارتقاء شغلی و پیشرفت رشته پرستاری در استان رشته پرستاری با گرایش جراحی را در استان راه اندازی خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ همچنین دکتر جادری استاندار هرمزگان به همراه دکتر محمد شکاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و به منظور گرامیداشت روز پرستار و تجلیل از زحمات شبانه روزی این فرشتگان سپید پوش با حضور در بیمارستان های دولتی و خصوصی بندرعباس با اهداء شاخه گل از زحمات آنان تقدیر کردند.

استاندار هرمزگان در ادامه این برنامه از بخش های مختلف بیمارستان های دولتی استان بازدید کرد و سپس از بیماران بستری در این بیمارستان ها عیادت نموده و از نزدیک با روند ارائه خدمات پرستاری آشنا شد.

Visits: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *