شماره مجوز: 83030

اقامه نماز ظهر عاشورا، مهمتر از عزاداری هاست

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان:

اقامه نماز ظهر عاشورا، مهمتر از عزاداری هاست

نماز ظهر عاشورا

نماز ظهر عاشورا

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران حسینی در اقصی نقاط این استان اقامه می شود، گفت: همزمان با فرا رسیدن موقع نماز ظهر در روز عاشورا، همه هیئت ها برنامه عزاداری را تعطیل و اقدام به پخش اذان کنند.

به گزارش صدف نیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن فروزان نژاد در یک نشست خبری با تشریح برنامه ریزی های انجام شده برای نماز ظهر عاشورا، تصریح کرد: اقامه نماز ظهر عاشورا مهمتر از عزاداری هاست زیرا امام حسین (ع) در ظهر عاشورا برای لحظاتی جنگ را تعطیل کرد و به نماز ایستاد تا به ما بفهاند که نماز از همه فرایض دینی مهمتر است.

وی تبلیغات محیطی پیرامون نماز ظهر عاشورا را در سطح شهر بندرعباس خوب ارزیابی کرد و ضمن تشکر از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، فرمانداری بندرعباس، استانداری، سازمان تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی، هلال احمر، بسیج و سایر دستگاهها افزود: مبلغین دینی و رسانه ها باید در فرصت باقیمانده در راستای تبیین فلسفه نماز ظهر عاشورا اقدام کنند.

مشاور استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان در ادامه از ماه محرم به عنوان بهترین فرصت برای رونق بخشی به نماز جماعت مساجد نام برد و عنوان کرد: باید از ظرفیت ماه محرم، حضور روحانیون و آمادگی مردم در جهت عمران و آبادانی معنوی مساجد و نهادینه سازی و تعمیق فرهنگ نماز به بهترین شکل استفاده شود.

حجت الاسلام فروزان نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اجلاس منطقه ای نماز یک ماه قبل از برگزاری اجلاس سراسری، در استان هرمزگان برگزار می شود؛ از این رو نیاز است که همه دستگاه های اجرایی با ستاد اقامه نماز همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

وی همچنین به اعلام فراخوان مسابقات و جشنواره های مرتبط با فرهنگ نماز در استان اشاره کرد و افزود: پنجمین مسابقه شعر نماز، سومین مسابقه خاطره نویسی با موضوع نماز و نخستین جشنواره اذان تا پایان آذر ماه سال جاری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *