شماره مجوز: 83030

هرمزگان بهترین بستر برای فعالیت های فرهنگی کشور است

هرمزگان بهترین بستر برای فعالیت های فرهنگی کشور است

دکتر درویش نژاد

دکتر درویش نژاد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در مراسم افتتاح دومین نشست تخصصی معاونت فرهنگی وزیر با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور در هتل هرمز بندرعباس گفت: هرمزگان بهترین بستر برای فعالیت های فرهنگی کشور است.

به گزارش صدف نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، علیرضا درویش نژاد ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه معاون فرهنگی وزیر به استان هرمزگان و اعتماد خاص جهت برگزاری این نشست ها افزود: هرمزگان به دلیل تعدد اقوام و نژادها از سراسر مناطق کشور یک ایران کوچک محسوب می شود و بهترین بستر و فضا را برای اجرای برنامه های کشوری به صورت پایلوت دارد.

وی افزود: بدون تردید برگزاری این رویداد باعث تقویت ارتباط فرهنگی هرمزگان با سایر استان های کشور و همچنین هم افزایی بیشتر و آشنایی بهتر از استعدادها و ظرفیت ها برای اجرای برنامه های مشترک می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به برنامه ها و فعالیت های اجرا شده در حوزه فرهنگ استان اشاره کرد و یادآور شد: تمرکز زدایی از برنامه های فرهنگی و اجرای آن در شهرستان ها و روستاها همچون جشنواره شعر سندباد، شعر نبوی، شعر بلوچ و… واگذاری اجرای برنامه های فرهنگی به اهالی فرهنگ استان و تشکل های خصوصی ، توجه خاص به استقرار عدالت فرهنگی در استان و توجه خاص به مناطق کمتر برخوردار ، برگزاری نمایشگاه های متعدد کتاب و محصولات فرهنگی در همه مناطق استان ، حمایت ویژه از نویسندگان و افزایش نشر کتاب با بیش از ۳۰ در صد افزایش توزیع بیش از ۱۱۰ هزار جلد کتاب به مبلغ دو میلیارد ریال و … از مهمترین برنامه ها و رویکردهای فرهنگی استان بوده است.

درویش نژاد اضافه کرد: انعقاد تفاهم نامه فرهنگی با سایر ادارات ، سازمان ها و ارگان های فرهنگی و اقتصادی، افزایش ارتباط فرهنگی با استان های همجوار ، تلاش در جهت تقویت و تجهیز چاپخانه های استان و … از دیگر اولویت های فرهنگی استان هرمزگان بوده و می باشد.

وی از حمایت های ویژه و خاص استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس و معاون فرهنگی وزیر تقدیر و تشکر کرد و گفت: شور و نشاط فرهنگی حاکم در استان حاصل حمایت ها، تعاملات و همبستگی مدیران ، مردم و اهالی فرهنگ و هنر بوده است.

حضرت آیت ا… نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، جاسم جادری استاندار هرمزگان، مدیر کل اطلاعات از مهمانان ویژه این نشست بودند.

در این نشست، مدیر کل اطلاعات استان هرمزگان نیز به بیان و تشریح مسائل و تهدیدهای فرهنگی استان پرداخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *