شماره مجوز: 83030

هرمزگان از هنرمندانی دلسوز و فهیم برخوردار است

دکتر همتی:

هرمزگان از هنرمندانی دلسوز و فهیم برخوردار است

دیدار هنرمندان با استاندار هرمزگان

استاندار هرمزگان زبان هنر را نافذ در رفع مشکلات فرهنگی و هنری دانست و گفت: براساس این زبان مولفه ها و شاخصه های فرهنگی و هنری این استان را برجسته و در سطح وسیع معرفی کنید.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، فریدون همتی در جمع هنرمندان استان هرمزگان اظهار داشت: این استان از فرهنگ و هنر با قدمت و هنرمندان دلسوز و فهیم برخوردار است و در هر کدام از رشته های هنری از جمله موسیقی، نمایش، فیلم، عکس، شعر و داستان هنرمندان مستعدی آثار فاخری را تولید کرده اند.

وی در ادامه بیان داشت: هر کدام از مقوله های زندگی نیازمند فرهنگ سازی است تا شرایط برای رفاه بیشتر مردم فراهم شود و این امر نشان دهنده اهمیت و جایگاه تاثیرگذار هنرمندان و اهالی فرهنگ است.

استاندار هرمزگان داشتن جامعه ای سالم را در گرو استفاده صحیح از زبان فرهنگ و هنر دانست و افزود: لباس محلی بانوان هرمزگان از جمله مولفه های فرهنگی این استان است که دارای حجاب کامل و تنوع بسیار خوبی است و باید بر روی این مهم سرمایه گذاری کرد.

دکتر همتی خواستار ایجاد پیوند میان هنر و گردشگری در هرمزگان شد و ابراز داشت: هم چنین از ظرفیت جزیره ها و سواحل این استان باید برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری با هدف ایجاد شادابی و نشاط در جامعه استفاده کرد.

وی نوآوری و خلاقیت در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری را ضروری دانست و بیان داشت: از تمامی ایده ها و ابتکارهای خلاقانه هنرمندان استان هرمزگان استقبال و آنها را مورد حمایت قرار می دهیم.

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برای کمک به حوزه فرهنگ و هنر در هرمزگان می توان از ظرفیت شهرداری به خوبی بهره گرفت.

همتی در این رابطه گفت: با انعقاد تفاهم نامه با شهرداری ها می توان فرهنگسراهای شهرها در اختیار انجمن های فرهنگی و هنری قرار داد تا این انجمن ها بتوانند با انجام کار محتوایی، استفاده مطلوبی از این امکانات داشته باشند.

وی خواستار برنامه ریزی و حمایت ویژه از جشنواره های فیلم و عکس اردیبهشت و کنگره ملی شعر و داستان جوان در هرمزگان شد.

استاندار هرمزگان افزود: باید از ظرفیت انجمن های فرهنگی و هنری به ویژه در محلات حاشیه ای شهر بندرعباس که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند نیز به خوبی استفاده شود.

ایجاد فرهنگسرا، مسکن، مسائل زیر ساختی، تعیین وضعیت مدیریتی فرهنگ و ارشاد اسلامی بخشی از مطالبات و درخواست های هنرمندان هرمزگان دراین نشست بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *