شماره مجوز: 83030

بهره برداری از ۱۰۰۱ پروژه همزمان با چهلمین بهار انقلاب در هرمزگان

دکتر همتی در جمع خبرنگاران خبر داد:

بهره برداری  از ۱۰۰۱ پروژه همزمان با چهلمین بهار انقلاب در هرمزگان

نشست خبری استاندار هرمزگان

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از افتتاح هزار و یک پروژه با اعتباری بالغ سه هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان همزمان با چهلمین بهار انقلاب اسلامی در هرمزگان خبر داد.

به گزارش صدف نیوز، دکتر فریدون همتی در نشست خبری با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: همزمان با این ایام هزار و یک پروژه با اعتباری بالغ سه هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان در استان هرمزگان به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: همچنین در دهه فجر سال جاری عملیات احداث ۳۴ پروژه با اعتبار ۱۵ هزار میلیارد تومان در هرمزگان آغاز می شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای رونق تولید در هرمزگان، افزود: با تلاش های صورت گرفته طی سال جاری تعداد ۲۸ واحد غیرفعال در هرمزگان با اشتغال ۲۶۲ نفر به چرخه تولید بازگشتند.

همتی بیان داشت: در حوزه جهاد کشاورزی نیز ۲۴ واحد غیر فعال در استان در سال جاری فعال شدند و در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی نیز سه واحد به چرخه تولید بازگشتند.

وی گفت: تعداد ۱۱۵ واحد معدنی غیرفعال در هرمزگان نیز با اشتغال ۳۳۲ نفر احیا شدند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری میزان کل صادرات گمرکات استان هرمزگان ۱۲ میلیارد و ۱۷۷ میلیون دلار بوده است که نسبت به سال گذشته افزایش خوبی را نشان می دهد و میزان واردات کالا از گمرکات استان در این مدت نیز ۱۴ میلیارد و ۶۱ میلیون دلار بوده است.

همتی با بیان اینکه برنامه نظارت بر بازار با برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار در مرکز استان و شهرستان ها فعال است، اضافه کرد: در این راستا در سال جاری ۳۲ جلسه تنظیم بازار در مرکز استان و ۱۶۰ جلسه در شهرستان ها برگزار شده است و برنامه ریزی شده که نمایشگاه های فروش بهاره با مشارکت کسبه و بازاریان استان در ایام پایانی سال برگزار شود.

وی با بیان اینکه ویژگی های گردشگری هرمزگان نسبت به دیگر استان های ساحلی کشورمان بی نظیر است، اظهار داشت: جزایر، سواحل و حتی سرزمین خشکی منحصر بفرد که همه آنها جاذبه گردشگری و ظرفیت و فرصت هستند در این استان وجود دارد و با نگاه به این ظرفیت ها باید اشتغال استان را به سمت خوبی هدایت کنیم که تبدیل به منابع درآمدی برای مردم شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اگر زیرساخت های مناسب را ایجاد کنیم، با توجه به ظرفیت های موجود، هرمزگان به عنوان یکی از مقاصد پررنگ و مهم برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل می شود.

وی گفت: یکی از محورهای بسیار مهم توسعه استان هرمزگان، گردشگری است که در سیاست گذاری های استان لحاظ شده است.

دکتر همتی با تاکید بر اینکه ما به طور جدی دغدغه حفظ محیط زیست را داریم، بیان داشت: ما هر طرح و پروژه ای را در استان با پیوست زیست محیطی اجرا می کنیم و در سطح توانایی و دانش موجود، اقدامات ترمیمی در محیط زیست انجام می شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان یادآور شد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا اوایل اسفند ماه سال جاری فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس، با حضور رئیس جمهوری افتتاح شود و عملیات فاز چهارم آن هم آغاز شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *