سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

تجلیل از روابط عمومی های زیر مجموعه شهرداری بندرعباس

تجلیل از روابط عمومی های زیر مجموعه شهرداری بندرعباس

روز روابط عمومی در شهرداری بندرعباس

روز روابط عمومی در شهرداری بندرعباس

همزمان با ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات آیین نکوداشتی به همت روابط عمومی شهرداری مرکزی بندرعباس برگزار شد و از تمامی پرسنل روابط عمومی در مناطق سه گانه شهرداری، شورای اسلامی شهر بندرعباس و سازمانهای زیر مجموعه شهرداری بندرعباس که درعرصه روابط عمومی خدمات ارزنده ای ارائه نمودند تجلیل شد.

شهردار بندرعباس در این مراسم با گرامیداشت روزجهانی ارتباطات و روابط عمومی از زحمات مدیران سابق روابط عمومی شهرداری بندرعباس آقایان علی اکبرمحمودی، احمد پایدار و حسین ابولپور تقدیر و تشکر کرد و خاطر نشان ساخت: روابط عمومی هنرمرد مداری است و این هنر اگر با تکنیکهای مختلفی همراه باشد موفقیتهایی نیز حاصل خواهد شد و اگر روابط عمومی خوب و قوی عمل نماید چهره سیستم و دستگاه مربوطه را متغیر می کند.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل شهرداری بندرعباس؛ عباس امینی زاده بیان داشت: مهمترین وظیفه روابط عمومی شناخت نقاط ضعف و قوت دستگاه است و با استفاده از افکارعمومی در صدد برطرف نمودن نقطه ضعفهای موجود باشد.

امینی زاده افزود: اگربه دنبال کار مردمداری هستیم باید با دستگاه و مردم ارتباطی قویتر داشته و ناچاریم شناخت لازم نسبت به کار روابط عمومی و همچنین یک برنامه کاربردی جهت تنویر افکارعمومی و اثر بخشی روابط عمومی داشته باشیم.

شهردار بندرعباس در ادامه گفت: روابط عمومی یک فن و تکنیک خاص است که مهمترین تکنیک آن پژوهش با شیوه های مختلف، طرح و برنامه مطابق وظایف سازمانی و ارزیابی عملکرد مجموعه در راستای شناخت نقاط ضعف و قوت دستگاه می باشد.

این مقام مسئول اظهار داشت:مجموعه ای در افکار عمومی موفق خواهد بود که ارتباط قوی بین سیستم مدیریت و روابط عمومی برقرار شود وهمچنین روابط عمومی چارچویی قوی برای تمام نقاط قوت و ضعف سازمان داشته باشد.

وی گفت: از سازمانهای زیرمجموعه شهرداری انتظار می رود که ارتباط قویتری با روابط عمومی ها خصوصاً روابط عمومی شهرداری مرکزی داشته باشند و همچنین به دنبال یک ارتباط متوازن با جامعه خصوصاً رسانه ها باشند و داشتن هماهنگی بین بخشی بین روابط عمومی و مدیریت و بالعکس و در نهایت روابط عمومی با مرکز یک موضوع اساسی است.

امینی زاده در پایان تصریح داشت: روابط عمومی بازوان شهرداری هستند و باید یک اثر بخشی کاملاً مناسبی در سازمانهای مختلف در جهت ایجاد فضاهای فرهنگی برای شهروندان داشته باشیم و با یک طرح و برنامه قوی در جهت تقویت سیستم روابط عمومی عملکرد انجام شده دستگاه را برجسته نمایند.

مدیر روابط عمومی شهرداری بندرعباس نیز در این آیین با تبریک روز ارتباطات وروابط عمومی به نقش روابط عمومی ها اشاره و اظهار داشت:روابط عمومی علم ،فن و هنراست و روابط عمومی آیینه تمام نمای سازمان و جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات است و روابط عمومی وظیفه تبلیغ، ترغیب، تشویق و نفوذ در افکار عمومی را برعهده دارد.

علیرضا حسن زاده افزود: روابط عمومی پل ارتباطی مردم و سازمان و جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات است و همچنین آینده نگری، اطلاع یابی و اطلاع رسانی، نظریه پردازی اعتبار سازی و افزایش بهره وری درون و برون سازمانی از جمله نقش های اساسی روابط عمومی ها می باشد.

حسن زاده خاطر نشان ساخت:ارتباط با مخاطبین و مدیریت افکار عمومی، جلوگیری از بروز شایعه، صلاحیت و توانایی کار گروهی و کسب مهارتهای لازم بخشی از انتظارات مدیران از روابط عمومی می باشد و همچنین تشویق و حمایت از روابط عمومی، ارتباط با رسانه ها، آگاه شدن از تحولات سازمان نیز بخشی از انتظارات روابط عمومی از مدیران می باشد. در پایان مراسم از پرسنل روابط عمومی شهرداریهای مناطق ۳ گانه ،شورای شهر وسازمانهای زیر مجموعه شهرداری تجلیل شد.

Views: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *