سایت صدف نیوز- شماره مجوز: 83030

پروژه های برق‌ منطقه‌ای در سفر ریاست جمهوری به هرمزگان افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان:

پروژه های برق‌ منطقه‌ای در سفر ریاست جمهوری به هرمزگان افتتاح می شود

مهندس آدینه پور

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان در نشستی خبری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: پروژه های بزرگی توسط شرکت برق منطقه ای استان هرمزگان آماده شده اما بجای هفته دولت، در سفر دور دوم ریاست محترم جمهوری به استان افتتاح خواهند شد.

به گزارش صدف نیوز، فرشاد آدینه پور از تکمیل پست ۶۳ کیلوولت توحید در نزدیکی بیمارستان جدید ۵۳۰ تختخوابی بندرعباس خبر داد و گفت: این پروژه مختص بیمارستان نیست بلکه بخشی از توسعه شهر بندرعباس در آن منطقه را پوشش خواهد داد اما بیشتر با هدف تقویت و تامین برق این بیمارستان است.

وی با اشاره به اینکه ۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان در سفر آبان ماه رئیس‌جمهور به استان هرمزگان افتتاح خواهد شد، گفت: پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت تزرج حاجی‌آباد یکی از بزرگترین پروژه‌های برق منطقه‌ای هرمزگان در جنوب کشور است که همزمان با سفر رییس جمهور به استان افتتاح رسمی می‌شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای هرمزگان افزود: پست ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت بندرخمیر نیز با ظرفیت ۲۵ مگاولت آمپر و با اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌های شاخص افتتاحی در سفر رییس جمهور به استان است که این پروژه وارد مدار شده و در حال جابجایی بار به این پست هستیم.

مهندس آدینه پور خط ۶۳ کیلوولت پردیس حسنلنگی بندرعباس به طول ۳۰ کیلومتر، افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت دشتی پارسیان، توسعه فیدرخانه و افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلوولت آنامیس را نیز از دیگر پروژه‌هایی نام برد که در سفر رییس جمهور وارد مدار تولید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نتیجه تلاش همکاران من در برق منطقه‌ای هرمزگان در لامپ ها و سیستم‌های سرمایشی که در خانه‌ها وجود دارد می‌توان دید، عنوان کرد: شبکه برق یک شبکه زنده بوده و وقوع حوادث در آن اجتناب ناپذیر است اما خوشبختانه علی‌رغم همه مشکلات موجود، امسال محدودیت ناشی از کمبودها را تجربه نکردیم و در این زمینه مردم ما را قضاوت خواهند کرد. هر چند هنوز یک ماه دیگر از فصل تابستان باقی مانده اما تاکنون بدون هیچگونه محدودیت برقی در استان گذراندیم و سعی داریم که تابستان سال آینده نیز بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان هرمزگان با بیان اینکه خبرنگاران رابط بین ما و مردم هستند و انتقادها و دلسوزی‌های آنان را به جان می‌خریم، افزود: در سال جاری مانند سال‌های گذشته پروژه‌های توسعه‌ای خوبی را به اتمام رساندیم که بزودی افتتاح خواهیم کرد.

‌مهندس آدینه‌پور ادامه داد: میزان مصرف انرژی در مدت مشابه ۴ ماهه امسال نسبت به سال گذشته در صنایع ۵.۷ درصد افزایش داشته است. در بخش تولید نیز در چهار ماهه ابتدای امسال نبست به سال گذشته سه درصد رشد تولید داشتیم. برای اینکه حداکثر تولید را از قشم به سرزمین اصلی منتقل کنیم یک واحد از نیروگاه غدیر قشم را با سوخت گازوئیل وارد مدار کردیم و با اقداماتی که انجام شده امسال حدود ۱۷۰ مگاوات انرژی از قشم به سرزمین اصلی منتقل کردیم.

مدیرعامل برق منطقه ای هرمزگان با اشاره به اینکه مصرف انرژی برق در استان از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه امسال، پنج و هفت درصد افزایش داشته است، گفت: سه درصد افزایش برق استان مربوط به صنایع سنگین است. البته اقدامات خوبی توسط صنایع استان در راستای ساخت نیروگاه انجام شده و صنایع انرژی‌بر پارسیان و آلومینیوم المهدی کارهای خوبی در این زمینه داشته اند،. سایر صنایع بزرگ استان نیز شروع به مطالعات امکان سنجی و جلب سرمایه در این راستا کرده‌اند.

ساعت: ۰۲:۰۷ بعد از ظهر - ۱۴۰۲/۰۶/۰۳

Views: 124

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *